تکنیک‌های به‌هم‌چسبیده

همانگونه که بارها و بارها گفته ایم دو تکنیک اصلی مدیریت زمان در کنکور تکنیک‌های ضربدر و منها و تکنیک زمان‌های نقصانی است.

اغلب، دانش‌آموزان و  داوطلبان این دو تکنیک را به صورت مجزا آموزش می‌بینند اما این آموزش‌های جدا از هم نباید سبب انتخاب یکی از دو تکنیک شود؛ یعنی نباید هر تکنیکی را که دوست دارید انتخاب و اجرا کنید. این دو تکنیک به هم چسبیده هستند.

test-taking1

شاید از ابتدای سال شما فقط تکنیک ضربدر و منها را اجرا می‌کردید اما در پایان سال که می‌خواهید تکنیک زمان‌های نقصانی را اجرا کنید باید تکنیک ضربدر و منها را هم جزئی از آن بدانید. در تکنیک زمان‌های نقصانی زمان‌هایی را از هر درس ذخیره می‌کنید تا با این روش برای خود زمان بازگشت ذخیره کنید ولی باید بدانید که در بازگشت به کدام سؤال‌ها سر بزنید و کدام سؤالات را بخوانید و پاسخ دهید.

این‌جاست که اهمیت تکنیک ضربدر و منها مشخص می‌شود و می‌توانید زمان بازگشتی را که ذخیره کرده‌اید بدون هدر دادن، روی سؤالاتی که ضربدر گذاشته‌اید صرف کنید و با اندیشه‌ای شفاف از پاسخ دادن به سؤالاتی که علامت منفی دارند خودداری ‌کنید و این همان مدیریت اراده در جلسه آزمون بشمار می آید. بنابراین دو تکنیک به‌هم‌چسبیده را از هم جدا نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.