تکنیک‌های مدیریت زمان در جلسه آزمون

زمان مهم‌ترین و باارزش‌ترین عنصر مدیریت در جلسه‌ی آزمون به شمار می‌رود که هر داوطلب می‌تواند برای مدیریت در جلسه‌ی آزمون با اجرای تکنیک‌هایی تست زنی خاص تعادل را در جلسه‌ی کنکور برای همه‌ی درس‌ها به خوبی بدست آورد.

اولین تکنیک، تکنیک ضربدر و منها است. با به‌کارگیری ذهن خلاق خود می‌توانید با استفاده از قدرت تشخیصتان، سؤالات ساده را از سؤالات وقت‌‌گیر و چالشی تفکیک کنید. در کنار سؤالات وقت‌گیر ضربدر بزنید و سؤالاتی را که نمی‌خواهید جواب دهید یا آ‌ن‌ها را بلد نیستید منها بگذارید و به تمام سؤالات ساده پاسخ دهید و آن را وارد پاسخ‌برگ کنید. با اجرای این تکنیک تمام سؤالاتی که ساده هستند جواب خواهید داد و با آرامش بیش‌تر به سراغ سؤالات وقت‌گیر می‌روید.

common_core_tests

وقتی یک سؤال وقت‌گیر را حل می‌کنید:

  • زمانی که صرف حل این تست می‌کنید بیش از یک دقیقه و گاهی دو دقیقه است؛ در صورتی که با شک و تردید به جواب نهایی خواهید رسید.

  • زمانی که صرف حل این دسته از سؤالات می‌کنید می‌توانید چند تست ساده را پاسخ دهید. اگر هر تست 45 ثانیه از شما زمان بگیرد سه تست را به جای یک تست وقت‌گیر می‌توان پاسخ داد.

  • هنگامی که تست‌های چالشی را پاسخ می‌دهید ممکن است آرامش شما مختل شود. این عامل باعث پریشانی و سردرگمی شما می‌شود و باعث خواهد شد برای دسته‌بندی دیگر تست‌ها با مشکل مواجه شوید.

دومین تکنیک، تکنیک زمان‌های نقصانی است.همانگونه که می دانید در کنکور سراسری، درس ادبیات فارسی 18 دقیقه، عربی 20 دقیقه، دین و زندگی 17 دقیقه و زبان خارجه 20 دقیقه زمان دارند. برای چهار درس عمومی 15 دقیقه زمان اختصاص دهید و به این ترتیب 15 دقیقه زمان ذخیره کنید. در این مدت به سراغ پاسخ‌برگ رفته و سؤالات پاسخ‌برگ را با دفترچه‌ی سوالات عمومی تطبیق دهید تا از خطای دید جلوگیری کنید. در این زمان می‌توانید سؤالات نسبتاً سخت، وقت‌گیر، شک‌دار و چالشی را نیز حل کنید.

سومین تکنیک که باعث تفاوت رتبه در دانش‌آموزان خواهد شد تکنیک استراتژی بازگشت است. در زمان‌های نقصانی به سراغ مباحث و تست‌هایی بروید که تسلط کامل بر آن‌ها دارید ولی وقت‌گیر هستند یا این‌که ابتدا بسته‌ی ده‌تایی سؤالات واردشده در پاسخ‌برگ را بشمارید و هدف‌گذاری هر درس را با تعداد سؤالات مقایسه کنید. بعد به سراغ درس‌هایی بروید که از بسته‌ی ده‌تایی‌تان کم‌تر جواب داده‌اید. در استراتژی بازگشت آن‌چه مهم است این است که بدانید چه‌کار می‌خواهید بکنید و کدام دسته تست‌ها را در این بازه‌ی زمانی جواب می‌دهید.

فراموش نکنید که دستیابی به مدیریت زمان در جلسه آزمون سراسری،فقط و فقط با تمرین تکنیک های فوق در آزمون های شبیه سازی شده در منزل و آزمون های آزمایشی و پ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.