تکنیک تست زدن با دو خودکار، یک تکنیک کاربردی برای افزایش سرعت و دقت در تست زنی

هدف از اجرای این تکنیک افزایش دقت و سرعت شما در حل تست ها، چه در منزل، چه در جلسه آزمون آزمایشی و بویژه برای کنکور سراسری می‌باشد.

در این تکنیک شما با توجه به زمان استانداردی که برای پاسخ به هر سوال در نظر گرفته می‌شود به تعدادی از سوال ها پاسخ می‌دهید. پیشنهاد می‌کنم این تعداد سوال در هر درس، با تعدا سوالی که در جلسه‌ی آزمون در آن درس پاسخ می‌دهید برابر باشد.

حالا شما در زمان مقرر شده به سوال ها با خودکار آبی پاسخ می‌دهید. پس از اینکه زمان شما به پایان رسید، یک بار دیگر سوال هایی را که فکر می‌کنید با بی دقتی پاسخ داده اید و یا سوال هایی که اصلا نرسیده اید در زمان معین شده پاسخ دهید،بخوانید و به آن ها با خودکار قرمز پاسخ بدهید.

gg

سپس کل ‌سوال ها را با دقت هرچه تمامتر بررسی نمایید و ببینید در چه تعداد از سوال ها پاسخ شما با خودکار قرمز با پاسخ قبلیتان با خودکار آبی متفاوت بوده است؟ و در صورتی که تعداد پاسخ‌های شما با خودکار قرمز درست باشد،مشخص خواهد شد که شما در دفعه‌ی اول پاسخگویی به سوال ها بی دقتی کرده اید.ودر صورتی که پاسخ شما غلط باشد نشان دهنده ی اینست که باید بیشتر روی مطلب متمرکز شوید و مطالعه ی بیشتری داشته باشید.

و همچنین در صورتی که به تعدادی از سوال ها نرسیده ایدبا خودکار آبی در زمان مقرر پاسخ دهید،در حالی که با خودکار قرمز بعد از زمان مقرر به آن ها پاسخ صحیح داده اید، نشان دهنده ی این است که شما باید سرعت خود را در حل تست ها بیشتر نمایید. رفته رفته باید از تعداد پاسخ های شما با رنگ قرمز کم شود و به تعدادپاسخ‌های شما با رنگ آبی اضافه گردد. به این ترتیب به مرور سرعت و دقت شما در حل تست ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.