تکنیک تست زدن با دو خودکار چگونه اجرا می‌شود؟

هدف از اجراي اين تکنيک افزايش دقت و سرعت شما در حل تست ها بویژه برای کنکور سراسری مي‌باشد.

در اين تکنيک شما با توجه به زمان استانداردي که براي پاسخ به هر سوال در نظر گرفته مي‌شود به تعدادي از سوال ها پاسخ مي‌دهيد. پيشنهاد مي‌کنم اين تعداد سوال در هر درس، با تعدا سوالي که در جلسه‌ي آزمون در آن درس پاسخ مي‌دهيد برابر باشد.

حالا شما در زمان مقرر شده به سوال ها با خودکار آبي پاسخ مي‌دهيد. پس از اينکه زمان شما به پايان رسيد، يک بار ديگر سوال هايي را که فکر مي‌کنيد با بي دقتي پاسخ داده ايد و يا سوال هايي که اصلا نرسيده ايد در زمان معين شده پاسخ دهيد،بخوانيد و به آن ها با خودکار قرمز پاسخ بدهيد.

red2

سپس کل ‌سوال ها را با دقت هرچه تمامتر بررسي نماييد و ببينيد در چه تعداد از سوال ها پاسخ شما با خودکار قرمز با پاسخ قبليتان با خودکار آبي متفاوت بوده است؟ و در صورتي که تعداد پاسخ‌هاي شما با خودکار قرمز درست باشد،مشخص خواهد شد که شما در دفعه‌ي اول پاسخگويي به سوال ها بي دقتي کرده ايد.ودر صورتي که پاسخ شما غلط باشد نشان دهنده ي اينست که بايد بيشتر روي مطلب متمرکز شويد و مطالعه ي بيشتري داشته باشيد.

و همچنين در صورتي که به تعدادي از سوال ها نرسيده ايدبا خودکار آبي در زمان مقرر پاسخ دهيد،در حالي که با خودکار قرمز بعد از زمان مقرر به آن ها پاسخ صحيح داده ايد، نشان دهنده ي اين است که شما بايد سرعت خود را در حل تست ها بيشتر نماييد. رفته رفته بايد از تعداد پاسخ هاي شما با رنگ قرمز کم شود و به تعدادپاسخ‌هاي شما با رنگ آبي اضافه گردد. به اين ترتيب به مرور سرعت و دقت شما در حل تست ها به میزان قابل توجهی افزايش مي‌يابد.

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.