تکنیک تست زنی با دو خودکار

نکته بسیار مهم و کلیدی که قبل از تست زنی بایستی به آن توجه کنید این است که هیچ گاه قبل از مطالعه دقیق درس به تمرین تست نپردازید زیرا کاملا بی فایده و حتی مضر است.در این مقاله به بیان یکی از تکنیک های تست زنی میپردازیم.

تکنیک تست زدن با دو خودکار:

با اجرای این تکنیک می‌توانید هم میزان دانش خود را بررسی نمائید و هم اینکه سرعت عمل خود را افزایش داده و تنظیم وقت را بیاموزید.

سوال‌ها را یک بار در زمان مقرر با خودکار آبی پاسخ دهید.

پس از پایان زمان تعیین شده خودکار خود را عوض کنید.

PEN

هنگامی که خودکار قرمز را به دست گرفتید سوالاتی را که قبلا پاسخ داده بودید یک بار دیگر با دقت مطالعه کنید. قبل از تصحیح پاسخ نامه خود می‌توانید بعضی از اشتباهات خود را پیدا کنید. منظور اشتباهاتی است که در اثر بی دقتی، عجله، اشتباه در محاسبه، جابجا زدن گزینه‌ها و موارد دیگر اتفاق می‌افتد.

اگر خودتان بتوانید اشتباهات خود را بیابید تجربه ای پیدا خواهید کرد که در کنکور اصلی دچار چنین اشتباهاتی نشوید. هر داوطلب ویژگی های خود و اشتباهات مخصوص خود را دارد. باید اشتباهات متداول خود را کشف کنید و در کنکور، آنها را تکرار نکنید تا نمره منفی کمتری بگیرید.

ضمنا زمانی که خودکار قرمز در دستتان است یک بار دیگر سوال هایی را که در ابتدا به آنها پاسخ نداده بودید مطالعه کنید؛ شاید این بار که عجله ندارید بتوانید به چند سوال پاسخ دهید.

زمان مناسب برای تست زدن:

به شما توصیه می‌کنیم که در دروس عمومی و دروسی که جنبه حفظی آنها بیشتر است بلافاصله پس از آنکه دروس را مطالعه نمودید به تمرین تست نپردازید. اگر بلافاصله پس از مطالعه این کار را انجام دهید تصور خواهید نمود که درس‌ها را به طور کامل یادگرفته اید در صورتی که این طور نیست و بهتر است یکی دو روز صبر کنید آنگاه به تمرین تست بپردازید. اما در مورد دروس اختصاصی ریاضی و فیزیک اگر پس از مطالعه و مرور دروس به تمرین تست بپردازید اشکالی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.