جاده‌ی سبز عادت‌هایتان را بیابید

همه‌ی ما عادت‌های بسیار خوبی داریم که باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشیم و با عینک خوش‌بینی به آن‌ها نگاه کنیم. این عادت‌های بسیار خوب دقیقاً بر سر یک دوراهی قرار دارند و کافی است که ما با یک تفکر خلاقانه و مثبت آن‌ها را به سمت جاده‌ی سبزی که به موفقیت و پیروزی منتهی می‌شود هدایت کنیم. در واقع نقش ما فقط سمت و سو دادن به این عادت‌هاست. با چند مثال ساده مطلب به طور کامل برای شما روشن‌تر خواهد شد:

خخ

 

– بعضی از ما عادت داریم ساعاتی از روز را صرف مشاهده‌ی برنامه‌های مختلف تلویزیونی بکنیم. فقط کافی است برنامه‌های آموزشی و مفید را برای دیدن انتخاب کنیم تا از زمانمان به بهترین نحو استفاده کرده باشیم.

– گاهی پیش می‌آید که زمانی را به گشت و گذار در سایت‌های گوناگون اینترنتی می‌گذرانیم. کافی است که سایت‌های مرتبط با درس یا کار خود را برای مراجعه انتخاب کنیم و با خیال راحت به مطالعه و جستجو مشغول شویم.

– شاید بعضی از ما به نوشتن خاطرات روزانه و امور مهم برای روز بعد عادت کرده باشیم. کافی است یکی از مطالب درسی را که در روز برای‌مان سخت جلوه کرده، در دفتر خاطرات یا سررسیدی که هر روز به آن مراجعه می‌کنیم ثبت کنیم تا به مرور این گونه مطالب را یاد بگیریم و در ذهن بسپاریم.

این‌ها فقط 3 مثال ساده از هزاران عادت خوبی است که همه‌ی ما به طور بالقوه در وجود خود داریم. پس از همین حالا جاده‌ی سبز عادت‌های‌تان را بیابید و با شتاب در مسیر موفقیت قدم بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.