جزئیات ثبت‌نام بدون آزمون و با آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی علوی فاضل رئیس معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: ثبت‌نام برای مقاطع کار‌شناسی پیوسته و ناپیوسته طی روزهای ۲۱ مرداد تا اول شهریور آغاز می‌شوند.

وی گفت: تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده‌اند با وارد کردن کدی که در پایین کارت ورود به جلسه‌شان درج شده می‌توانند در سامانه مرکز آزمون اطلاعات خود را دریافت کنند.وی افزود: داوطلبان کنکور ۹۳ می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org و با تهیه کارت اعتباری ۲۵ هزار تومانی نسبت به انتخاب ۲۰ رشته محل به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند. به گفته علوی فاضل داوطلبانی که علاقمند به ثبت‌نام در چند مجموعه آموزشی هستند می‌توانند با خرید کارت اعتباری جداگانه به صورت آنلاین و الکترونیکی از سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود در آن مجموعه اقدام کنند. وی افزود: برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطبان با هر شغل و سنی می‌توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اقدام کنند.

AzmoonLogo

رئیس معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در خصوص داوطلبان مشمول گفت: برای پذیرفته شدگان بدون آزمون مطابق مقررات وظیفه عمومی درخواست معافیت تحصیلی صادر خواهد شد که به آن‌ها این امکان را می‌دهد در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهند. هر داوطلبی با هر دیپلمی می‌تواند در هر مجموعه‌ای با توجه به علاقه خود انتخاب رشته کند. همچنین در صورتی که داوطلبی علاقمند به ثبت‌نام در هر مجموعه باشد هیچ محدودیتی وجود دارد. به گفته معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد محدودیت انتخاب‌های بومی در این دوره از پذیرش حذف شد و به جز پذیرش دانشجوی بومی در رشته پزشکی واحد زاهدان از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی در سایر رشته‌ها محدودیت پذیرش بومی وجود ندارد.

وی در ادامه صحبتهایش خاطرنشان کرد: همچنین در رشته‌های مامائی صرفاً پذیرش دانشجوی زن و در رشته تعمیرات موتور کشتی در خارک صرفاً دانشجوی مرد پذیرش می‌شود.علوی فاضل خاطرنشان کرد: مدرک پایه در بدو ورود و در تحصیلات تکمیلی محدودیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین اعتبار مدارک با آزمون و بدون آزمون از نظر دانشگاه آزاد مساوی است.وی ادامه داد: ثبت نام کنندگان در دوره با آزمون یک بار حق ثبت نام در این دوره را دارند و برای داوطلبان دوره‌های بدون آزمون محدودیت ثبت نام وجود ندارد.

رئیس معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در تمام دوره‌ها گفت: با ظرفیت‌های اعلام شده باز هم ۳۰۰ هزار ظرفیت خالی در مقاطع کاردانی و کار‌شناسی داریم. از مجموع ۹۹۸ هزار و ۱۸۹ ظرفیت ۱۸۳ هزار و ۳۵۰ ظرفیت به کاردانی پیوسته، ۱۷۷ هزار ظرفیت به کاردانی ناپیوسته، ۱۷۱ هزار ظرفیت به کار‌شناسی ناپیوسته، ۲۹۱ هزار ظرفیت به کار‌شناسی پیوسته، ۱۵۶ هزار و ۹۲۰ نفر به کار‌شناسی ارشد، هزار و ۹۰۰ نفر به دکترای حرفه‌ای و ۱۷ هزار و ۱۹ نفر به دکترای تخصصی اختصاص یافته است. معاون رئیس دانشگاه آزاد درباره زمان اعلام نتایج ارشد و دکترا گفت: نتایج کنکور ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه آزاد نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

ثبت نام بدون آزمون رشته‌های کاردانی

علوی فاضل از زمان آغاز ثبت نام بدون آزمون رشته‌های کاردانی خبر داد و افزود: ثبت نام رشته‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته از روز سه‌شنبه ۲۱ مردادماه آغاز می‌شود و تا اول شهریورماه ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند با خرید کارت اعتباری ۲۳ هزار تومانی به صورت الکترونیک نسبت به ثبت نام اقدام کنند.به گفته وی داوطلبان مقطع کاردانی می‌توانند با یک پرینت از ثبت نام خود در سایت از روز شنبه ۸ شهریورماه به واحد انتخابی دانشگاهی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

تجمیع واحدهای علوم و تحقیقات

رئیس معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: تا دو سه ماه گذشته واحدهای علوم و تحقیقات و پردیس‌ها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشجو پذیرش می‌کردند در واقع سرریز واحد علوم و تحقیقات تهران به این واحد‌ها در شهرستان‌ها وارد می‌شدند و رشته‌های این واحد‌ها به علت اینکه مصوب وزارت علوم نبود و از نظر هیات علمی و امکانات در کمترین حد بودند مشکلاتی داشتند.

وی ادامه داد: اما با رایزنی صورت گرفته به جز واحد علوم و تحقیقات تهران تمام واحدهای علوم و تحقیقات شهرستان‌ها تجمیع شدند و از امسال دیگر واحدی به نام علوم و تحقیقات نداریم به همین منظور ۲۰ هزار سهمیه کار‌شناسی ارشد و دکترا به دانشگاه آزاد افزوده شد.علوی فاضل در مورد آن دسته از دانش آموختگان و دانشجویانی که از واحدهای علوم و تحقیقات و پردیس‌ها دانش آموخته شده‌اند گفت: دانش آموختگان و دانشجویان این واحد‌ها هیچ نگرانی نداشته باشند. مدارک تحصیلی آن‌ها به هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود و با‌‌ همان عنوان که به این دانشگاه آمده‌اند با‌‌ همان عنوان دانش آموخته می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: ورودی‌های سال ۹۴ با عنوان واحدهای تجمیع شده دانش آموخته می‌شوند و برای دانشجویان ورودی‌های ۹۳ نیز مدرک فعلی همین پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.