جمعیت دانشجویی در دانشگاههای کشور کاهش یافت

مدیر کل برنامه ریزی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، گفت: جمعیت دانشجویی دانشگاههای کشور در مقطع کارشناسی، امسال کاهش یافت.
 

محمد هادی امین ناجی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری مهر با بیان اینکه امسال دانشگاههای کشور با کمبود دانشجو مواجه هستند، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاههای دولتی، پیام نور و دانشگاه های غیردولتی ها 730 هزار نفر است در حالیکه 690 هزار نفر انتخاب رشته محل کردند و عملاً بیش از یکصد هزار صندلی خالی در سال تحصیلی جدید در دانشگاههای کشور خواهیم داشت.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور هر ساله می تواند 420 هزار دانشجو پذیرش کند و این میزان در دفترچه کنکور 400 هزار نفر اعلام شده است.

مدیر کل برنامه ریزی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، علت این کمبود جمعیت دانشجویی را در تغییر نگرش داوطلبان پسر عنوان کرد و گفت: نگرش داوطلبان پسر نسبت به بازار کار و آموزش عالی تغییر کرده و تعداد بیشتر داوطلبان را دختران تشکیل داده اند.

امین ناجی، در پایان افزود: ممکن است از دیدگاه پسران، کارایی اجتماعی برخی رشته ها کم شده و رغبت کاهش یافته است، بنابراین سمت بازار کار سوق می یابند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.