جمع‌بندی به روش 3 روز یک‌بار،دروازه ای به سوی موفقیت در کنکور

جمع‌بندی به روش 3 روز یک‌بار بهترین روش برای داوطلبانی است که می‌خواهند بهترین استفاده را از فرصت باقی‌‌مانده تا زمان برگزاری کنکور داشته باشند و با تسلط کامل و آرامش خاطر و با اعتمادبه‌نفس بالا به استقبال کنکور سراسری بروند.

روش جمع‌بندی به این صورت است که روزهای مانده تا زمان کنکور را به دوره‌های 3 روزه تقسیم کنید و این 3 روز را به 6 نیم‌روز تقسیم کنید.در نیم‌روز اول شرایط کنکور را برای خود شبیه‌سازی کنید و یک مجموعه سؤال از کنکورهای سراسری سال‌های گذشته از خود آزمون بگیرید. تا همین جا به موفقیت بزرگی رسیده‌اید؛ زیرا وقتی سؤالات کنکورهای گذشته را پاسخ دهید مانند این است که تمام کتاب‌ها را دوره کرده‌اید.

در دو روز و نیم‌ باقی‌مانده یا 5 نیم‌روز باقی‌مانده باید درصدگیری کنید و تک تک درس‌ها را با دقت هرچه تمامتر بررسی کنید و رفع اشکال کنید. هر نیم‌روز را به رفع اشکال 2 درس اختصاص دهید. با بررسی پاسخ‌ها متوجه می‌شوید که بعضی سؤالات را جواب نداده‌اید. باید در مورد سؤالاتی که جواب‌ نداده‌اید در نیم‌روزی که به آن اختصاص دارد تصمیم بگیرید: آیا باید این درس را مرور کنید؟ آیا باید تست بیش‌تری حل کنید؟ باید خود کتاب درسی را بخوانید؟این تصمیم بستگی به خود شما دارد. با اجرای چندباره‌ی این روش به جمع‌بندی کامل می‌رسید و هر بار مشکلات و نیازهای درسی شما بخوبی معلوم می‌شود و این فرصت بزرگی برای پیشرفت شما در تمام دروس می باشد.

یسش

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.