جمع بندی کنکور به روایت رتبه 1 رشته تجربی کنکور 93

لطفا خودتان را معرفی کنید:

سید شایان پورمیربابایی رتبه‌ی 1 کنکور 93 رشته‌ی تجربی و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

در اجرای جمع‌بندی به روش 3 روز یک‌بار، چقدر از خلاقیت‌های فردی و توانایی‌های شخصی خود بهره گرفتید؟

من 2 روز یک‌بار آزمون می‌دادم ساعت 8 با درس عمومی شروع می‌کردم و بعد از یک ساعت و ربع بعد دروس اختصاصی را پاسخ می‌دادم، و با همان لباس آزمون و با یک تک صندلی آزمون می‌دادم و هر آن‌چه قرار بود ببرم از جمله مداد و آب و خوراکی با خودم برمی‌داشتم.

در کل سعی می‌کردم همان شرایط کنکور را ایجاد کنم و سعی می‌کردم در جاهای مختلفی آزمون دهم یک بار نور زیاد یا کم باشد و یا در شلوغی هم‌چنین به حیاط می‌رفتم که کفش هم بپوشم در کل سعی می‌کردم تمام شرایط کنکور را برقرار کنم. بعد آزمون هم همه‌ی سوال‌ها را با دقت تجزیه و تحلیل و بررسی می‌کردم و تست های مهم‌ها را علامت می‌زدم و سراغ آن‌چه غلط می‌زدم می‌رفتم و همان درس‌ها را می‌خواندم ولی برای هر درس لزوما کار مشابهی نمی‌کردم برخی از مطالب را تست می‌زدم یا برخی را بیشتر می‌خواندم. مثلا  فیزیک را بیشتر تست می‌زدم.

images

کل زیست شناسی و کل حفظیات شیمی و کل زمین و کل دینی را در دوران جمع‌بندی خواندم و لغت و تاریخ ادبیات را دوره کردم. مثلا طوری برنامه‌ریزی کردم که در این دوران به تدریج تمام کتاب‌های زیست را یک‌بار بخوانم. همین‌طور دینی را در برنامه‌ام گنجامدم این کار کمک زیادی به من کرد چون خیلی نیاز به مرور آیات دینی داشتم. برای فیزیک و ریاضی سعی کردم از تست‌هایی که در طول سال داشتم استفاده کنم و بیشتر تمرین حل کردم هر چند حفظیات فیزیک را هم مرور کردم. برای ادبیات حفظیات را مرور کردم و قرابت و آرایه و املا را که نیاز به تست داشت یک روز در میان یا حتی هر روز تست کار می‌کردم. قسمت‌های مهارتی را بیشتر تست کار کردم و زبان و عربی همواره حتی قبل از این دوران سعی می‌کردم روزانه متن‌ها را کار کنم.

حضور در 3 آزمون آزمایشی جامع پایانی و نتایج‌ آن‌ها چه دستاورد علمی، روانی و مدیریتی، مهارتی، تکنیکی روی کنکور شما داشت؟

هر 3 آزمون شرکت کردم این 3 آزمون خیلی کمک کننده است چون سوالاتش جدید است سوالات کنکور را ممکن است دانش‌آموزان دیده باشند ولی این سوالات جدید است و خود شرایط آزمون برقرار است جامعه‌ی آماری خیلی بالاست این‌ها همه کمک کننده است و باعث می‌شود رقابتی ایجاد شود و چون کنکور متاسفانه رقابت است این رقابتی که در آزمون‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند کمک کند.

یک حسن دیگر این 3 آزمون این است که زمانش هم مشابه آزمون سراسری است. 8 صبح شروع می‌شود به نوعی یک شبیه‌ساز دیگر است مثل این است که 3 کنکور دیگر داده باشید. این آزمون‌ها را شرکت و سپس تحلیل هم کردم.

هم‌چنین حسن دیگر این آزمون‌ها این است که سطح سوالات این 3 آزمون از آزمون‌های طول سال سنگین‌تر است. من در آزمون‌های طی سال، در اختصاصی‌ها حتی یک ساعت وقت اضافی می‌آوردم ولی در این‌ آزمون‌ها برای عمومی وقت کم آوردم و اختصاصی را وقت زیاد نیاوردم. در مجموع مشابه کنکور بود، زیست کانون در این 3 آزمون خیلی عالی بود دینی خوب بود ولی شیمی ساده‌تر بود. در مجموع کنکور 93 سنگین شده بود.

تورق سریع را چند روزه و چگونه انجام دادید؟

کمتر از یک هفته بود. در شنبه یا یک‌شنبه‌ی هفته‌ی آخر، کنکور 92 را آزمون دادم و بعد از بررسی، تورق سریع را آغاز کردم.

 در طول دوران جمع‌بندی آن دسته از لغات ادبیات که آن‌ها را بیشتر فراموش می‌کردم را یادداشت کرده بودم و مرور می‌کردم و بین مرورها اشتباه‌هایم را علامت می‌زدم تا این‌که تعداد این یادداشت‌ها کمتر شده بود و در دوران تورق سریع، آن‌ها را به طور کامل مرور کردم.

در دین و زندگی خلاصه نکات را بیشتر استفاده کردم.

همه آیات دین و زندگی را مرور کردم علاوه بر نکاتی که گفتم.

حفظیات و حاشیه‌های کتاب شیمی را مرور کردم.

در دوران جمع‌بندی از سوالات کنکور در درس زیست شناسی نکته نوشته بودم که در این دوران، آن‌ها را مرور کردم. 

زمین‌شناسی آن قسمت‌هایی که بیشتر یادم می‌رفت را سعی کردم مرور کنم.

زبان انگلیسی و عربی باز سعی کردم یک مقدار تست کار کنم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.