حفظ تعادل مطالعاتی؛ ضامن موفقیت در زمان باقی مانده تا کنکور ۹۸(بخش اول)

دوره بعد از عید، دوره خیلی مهمی است؛ به این دلیل که هر چه به زمان برگزاری آزمون سراسری نزدیک‌تر می‌شویم اهمیت زمانی که در اختیار داریم، بیشتر مشخص می‌شود. داوطلبان زیادی در سال‌های گذشته با یک برنامه‌ریزی اصولی موفق شدند تا از این ایام به خوبی استفاده کرده و نتایج بسیار قابل ملاحظه‌ای را کسب کنند.
 
روی سخنمان با همه کسانی است که قصد دارند پیشرفت تراز و رتبه داشته باشند. مطمین باشید که با جدیت و تلاش و خوب درس خواندن در این ایام، می‌توانید به این هدف برسید. گرچه همت و جدیت، از مهم‌ترین عناصر پیشرفت شما در این روزهای باقی مانده هستند، اما نکات و مسایل دیگری نیز وجود دارند که توجه و پرداختن به آنها باعث می‌شود تا شما در همین روزهای باقی مانده، به موفقیتی درخور تلاشتان دست یابید. ما هر ساله با داوطلبان زیادی مواجه می‌شویم که قبل از عید دروسشان را به خوبی مطالعه نکرده‌، اما با تلاش فراوان و رعایت همین نکات توانسته‌اند به موفقیت برسند.
 
ideas1

 
الف- توجه به برنامه‌ریزی و تعادل در آن
یکی از مهم‌ترین اقداماتی که شما به عنوان داوطلب کنکور باید همیشه به آن توجه داشته باشید، این است که ببینید آیا برنامه‌ریزی شما اصولی و درست است و با نیازها، اهداف و توانایی‌های شما مطابقت می‌کند یا نه. یک برنامه‌ریزی اصولی، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر موفقیت شما داشته باشد و یک برنامه‌ریزی نادرست و نامناسب می‌تواند باعث کندی و ضعف شما در پیمودن مراحل آمادگی برای کنکور شود. ما از همه شما دانش‌آموزان و داوطلبان گرامی آزمون سراسری خواهش می‌کنیم که به این مقوله توجه ویژه‌ای داشته باشید. تمام کسانی که در سه ماه آینده در مدرسه یا در رتبه کنکور پیشرفت می‌کنند، کسانی هستند که دچار چند برنامگی نیستند و از برنامه‌ای که چیده‌اند نیز خارج نمی‌شوند و دقیقاً بر اساس آن پیش می‌روند.
 
اگر شما جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که برنامه‌ریزی مناسبی دارید و به خوبی و بدون هیچ مشکلی با آن پیش می‌روید، برایتان آرزوی موفقیت می‌کنیم و از شما داوطلبان عزیزی هم که تاکنون برنامه درستی نداشته‌اید، خواهش می‌کنیم که از همین الان برای سه ماه باقی مانده برنامه‌ریزی کنید. برای انجام این کار می‌توانید از مشاوران یا داوطلبان موفق کمک بگیرید، اما فراموش نکنید که محور اصلی این برنامه‌ریزی، خود شما هستید و این برنامه باید طبق روحیات، توانایی‌ها و نیازهای شما چیده شود.
 
قبل از هر چیز توجه داشته باشید که چه درس‌هایی را تا الان نخوانده یا کم خوانده‌اید و در چه درس‌هایی ضعیف هستید. به بودجه‌بندی سؤالات کنکور نیز توجه کرده و سعی کنید تا در این وقت باقی مانده، درس‌های مهم‌تر و با اهمیت‌تر را در برنامه خود بگنجانید. درروزهای مختلف هم درس‌ها را به طور متعادل بخوانید و تمام اوقات یک روز را به خواندن یک درس اختصاص ندهید؛ مثلاًدانش‌آموز گروه آزمایشی علوم تجربی نباید از صبح فقط شروع به مطالعه درس زیست‌شناسی کند. توجه داشته باشید که باید درس‌های محاسباتیرا بین یک ساعت و نیم تا دو ساعتو درس‌های عمومی را در حدود یک ساعت مطالعه کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.