خودتان را ارزیابی کنید!

آیا تا به حال به گذر زمان توجه کرده‌اید؟ واقعیت این است که زمان به اندازه‌ی کافی برای همه چیز وجود ندارد ولی ما با مدیریت زمان و به‌ موقع انجام دادن هر کاری می‌توانیم به موفقیت بیش‌تری دست پیدا کنیم؛ اما چگونه؟

اولین قدم ارزیابی خودمان است. بهتر است از خودمان بپرسیم که چه چیزهایی واقعاً برای ما مهم و اثرگذار است؟

چه چیزهایی حواس و تمرکز ما را مختل کرده و یا برهم می‌زند؟

برای رسیدن به اهداف باید چه کار کنیم؟

آیا انرژی و زمان را هدر می‌دهیم؟

index

همیشه این نکته مهم را بخاطر داشته باشید که برنامه با ایده‌هایی که در ذهن ماست شروع می‌شود. کلید موفقیت، ایده داشتن در برنامه است. ما برای رسیدن به هدفمان باید برنامه‌ریزی کنیم.

برای داشتن یک برنامه‌ی کارآمد و موفق از ابتدا تا انتهای کار نیاز به نکات مدیریتی است و برای نوشتن آن باید در نظر بگیرید که چه‌قدر برای انجام آن ذوق و شوق دارید.

خودتان را ارزیابی کنید و صادقانه از خود بخواهید که به اهدافتان برسید. ارزیابی ابزاری است که به ما این امکان را می‌دهد ببینیم کجا ایستاده‌ایم و تصمیم داریم چه کاری انجام دهیم. ابتدا زمان حال را ارزیابی کنید و بعد آینده را در نظر بگیرید و ببینید برای رسیدن به آن چه باید بکنید.

هرازگاهی به عقب برگردید و کارتان را مورد ارزیابی قرار دهید تا ببینید کدام کارتان ایراد دارد و کدام کارتان خوب پیش می‌رود. واقع گرا باشید. نقشه بکشید و کارهای‌تان را کنترل کنید. همین امروز دست به کار شوید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.