خود را برای نیم‌سال دوم آماده کنید

نیم‌سال اول سال تحصیلی با تمام فراز و نشیب‌هایش به آخر راه رسیده و دانش‌‌آموزان باید پس از امتحانات مدرسه، خود را برای نیم‌سالی مهم‌تر آماده کنند. نیم‌سالی که سرنوشت دانش‌آموز را رقم می‌زند.

معمولاً در بازی فوتبال نیمه‌ی دوم سرنوشت‌سازتر از  نیمه‌ی اول است و مربیان در بین دو نیمه تاکتیک‌‌های لازم را برای کسب یا حفظ پیروزی به بازیکنان گوشزد می‌کنند. اگر تیمی در نیمه‌ی اول موفق نبود، در نیمه‌ی دوم با تمام توان بازی خود را ادامه خواهد داد و می‌تواند نتیجه را به نفع خود رقم بزند و تیمی که موفق بوده سعی دارد موفقیت خود را حفظ کند و گل‌های بیش‌تری به ثمر برساند.

اگر دانش‌آموزی در نیم‌سال اول عملکرد مطلوبی نداشته است و اراده کند، به‌راحتی می‌تواند به اهداف خود برسد. قبل از شروع نیم‌سال دوم موارد زیر را به دانش‌آموزان عزیز پیشنهاد می‌کنم:

images

-به سراغ دفتر برنامه‌ریزی‌تان بروید و عملکرد نیم‌سال اول را بادقت ارزیابی کنید. نکات مثبت و منفی خود را بادقت بخوانید. از نکات منفی و اشتباهات‌تان درس بگیرید و در نیم‌سال دوم تا جایی که می‌توانید از آن‌ها فاصله بگیرید. نکات مثبت خود را در نیم‌سال دوم افزایش دهید که موجب بالا رفتن انگیزه‌تان می‌شود.

– آینده‌ی تحصیلی خود را شفاف کنید و برنامه‌ی کلی‌تان را برای نیم‌سال دوم روی کاغذ بنویسید. بدانید که نیم‌سال دوم نسبت به نیم‌سال اول اهمیت به مراتب بیش‌تری دارد.پس ناامیدی را از خود دور کنید و با انگیزه و اراده‌ی بالاتری به استقبال نیم‌سال دوم بروید و هر روز به خود بگویید: "موفقیت من بستگی به میزان تلاش من دارد."

– در نیم‌سال دوم تلاش بیش‌تری کرده و زمان را بخوبی مدیریت کنید و به‌راحتی زمان را از دست ندهید. دانش‌آموزی سخت‌کوش و تلاشگر است که برای رسیدن به هدف خود از هیچ تلاشی دریغ نکند و از تکرار و تمرین زیاد خسته نشود و البته مهمتر از همه اینکه در لحظه لحظه حرکت برای رسیدن به هدفش بر خداوند تکیه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.