دانشگاه تهران در ریاضی و سه حوزه مهندسی در رتبه زیر 300 دنیاست

بر اساس رتبه‌بندیِ سال 2015 دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی در حوزه‌های موضوعی مختلف از سوی مؤسسۀ کیو.اس.، دانشگاه تهران توانسته است در پنج رده موضوعی همچنان جایگاه بین‌المللی خود را حفظ کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری ذانشجویان ایران(ایسنا)، دانشگاه تهران در حوزه‌های مهندسی عمران و سازه، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا و ساخت به ترتیب رتبه‌های 151-200، 251-300 و 201-250 را کسب کرده است.

در حوزه علوم طبیعی نیز دانشگاه تهران توانسته است در موضوع‌های علوم مواد و ریاضیات به ترتیب رتبه‌های 151-200 و 301-350 را به دست آورد.

رتبه‌بندی موضوعی کیو.اس. که یکی از مهمترین رتبه‌بندی‌های موضوعی بین‌المللی به شمار می‌آید در سال 2011 در راستای پاسخگویی به نیاز دانشجویان، استادان و جوامع دانشگاهی راه‌اندازی شد. به دلیل تفاوتی که میان رتبه‌بندی موضوعی و رتبه‌بندی کلی وجود دارد، مؤسسۀ کیو.اس. شاخص‌های رتبه‌بندی خود در این مورد را به گونه‌ای تهیه کرده تا از سوگیری‌های احتمالی در این رابطه جلوگیری شود.

این رتبه بندی بر اساس کیفی بودن اعضای هیات علمی دانشگاه، اشتهار، استناد و شاخص اچ مهمترین شاخص‌های کیو.اس. برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی گوناگون است. اگرچه، باید توجه داشت که وزن هرکدام از این شاخص‌ها در موضوع‌های مختلف متفاوت است. مرجع کیو.اس. برای گردآوری اطلاعات مربوط به استنادها و انتشارات یک مؤسسه پایگاه استنادی اسکوپوس است.

۳ comments on “دانشگاه تهران در ریاضی و سه حوزه مهندسی در رتبه زیر 300 دنیاست

 1. اناهیتا می‌گه:

  ببخشید استاد  اقای کیا رتبه 70 بودن؟؟

 2. اناهیتا می‌گه:

  سلام اقای احمدی ببخشید اقای کیا از مشاوران موسسه هستند؟پزشکی کدوم دانشگاه هستند؟خواهش میکنم جواب بدید

  • adahmadmin می‌گه:

   با عرض سلام

   پزشکی دانشگاه ایلام فکر میکنم

   البته الان فکر نمیکنم خودشون مشاوره بدن و برادرشون مشاوره میدن که ایشون دانشجوی دانشگاه آزاد هستند

    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.