دختری که از انیشتن هم باهوش‌تر است!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، لیدیا سباستین به جمع یک درصد از ورودی‌های آزمون هوش منسا(MENSA) پیوست که بالاترین نمره را در آزمون «Cattell III B» بدست می آورند. منسا یک انجمن برای افراد با ضریب هوشی بالاست.

لیدیا آزمون خود را ظرف چند دقیقه در دانشکده «بیرک بک» لندن به اتمام رساند. وی در رابطه با آزمون خود اظهار کرد: در ابتدا من واقعا نگران بودم اما به محض شروع کردن، متوجه شدم که آزمون آسانتر از چیزی بود که انتظارش را داشتم و بعد به آرامش رسیدم.

duo

لیدیا افزود: این آزمون، مهارت‌های زبانی از جمله شباهت‌ها و تعاریف و منطق مرا به چالش می‌کشید. به گفته «آروم سباستین» پدر لیدیا، رادیولوژیست بیمارستان عمومی کولچستر، دخترش در شبکه‌های اینترنتی مختلف آزمایشات هوش را دنبال میکرد و به آنها علاقه نشان میداد و در این رابطه با مادرش گفتگو کرده بود.

والدین لیدیا می گویند که او در زمینه‌های دیگر نیز استعداد دارد و از سن چهار سالگی ویولن مینواخت. وی همچنین از سن شش ماهگی شروع به صحبت کرده بود. لیدیا و «نیکل بار» ۱۲ ساله از ایالت «اسکیس» و «آهیل ژوهر» از «بلک بورن» امسال بالاترین نمرات منسا را به خود اختصاص دادند. آزمون کتل ۱۵۰ سوال دارد و اکثر آن، ارزیابی های ادراک از طریق متن است که حداکثر نمره برای بزرگسالان ۱۶۱ و برای افراد زیر ۱۸ سال، ۱۶۲ است.

تصور می شود که هاوکینگ و اینشتین دو تن از برجسته ترین و معروف ترین نوابغ تاریخ علم، ضریب هوشی در حدود ۱۶۰ دارند. منسا بر این باور است که بزرگترین و قدیمی ترین جامعه افرادی با ضریب هوشی بالا در جهان است. عضویت برای هر کسی که ثابت کند که ضریب هوشی بالاتر از دو درصد جمعیت عموم دارد، آزاد است. این امر توسط تشخیص و یا اثبات آزمون‌های هوشبهر اندازه‌گیری می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.