درست مثل چای ریختن!

سلام

وقتی پیش خودت می‌گویی، «سفر خوبی خواهم داشت» یا «هفته‌ی پر از موفّقیّتی را خواهم گذراند» در واقع به زندگی خودت جهت می‌دهی. زندگی‌ات پیرامون احساس و افکار مثبتی می‌گردد که از قبل منتظر روی دادنش هستی.

برعکس ,اگر اوّلِ روز از دنده‌ی چپ بیدار شوی و حوصله‌ی دیدن کسی را  نداشته باشی حتماً روز بدی خواهی داشت. حقیقت اینه که وقتی خودت از بودن کنار خودت لذّت نمی‌بری چگونه می‌تونی توقّع داشته باشی که دیگران از مصاحبت با تو احساسی خوش داشته باشند؟!

images

پس همواره و تحت هر شرایطی سعی کن برای خودت هم که شده فرد جذّابی باشی. تو، مسئول تمام آن چیزی هستی که احساس می‌کنی.  پس تلاش برای اینکه قبل از هرکاری حس خوبی نسبت به آن داشته باشی از کیفیّت انجام  آن  خیلی مهم‌تر به نظر می‌رسه.

با اندیشیدن پیرامون اینکه از امروز به بعد باید روزها باب میل خودت باشند می‌تونی روزهای پیشِ رویت رو بیافرینی  و برای هر کدوم  تصویر سازی کنی. حتی اگر اتّفاق نیفتاده باشن . مهم نیست چقدر به چیزی که در موردش فکر می‌کنی,  دست پیدا خواهی کرد ، بلکه مهم احساسی هست که صبح هرروز نسبت به روزی که آغاز می‌کنی ، داری …

این که بدونی زندگی با احساس تو خلق می‌شه ، باعث می‌شه به خودت اعتماد کنی و نتیجه این کار تو این خواهد شد که از نشست و برخاست با خودت لذّت ببری. در این زمان اطمینان پیدا می‌کنی  از پس هر کاری و هر مشکلی به خوبی برمیایی . درست به سادگی چای ریختن و با آرامش نشستن و از نوشیدن آن لذّت بردن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.