درس بخوان همراه کلسیم!

حتماً تاکنون فهمیده‌اید که همه چیز با هم آمیخته و مرتبط است. موفّقیّت با تلاش مستمر مرتبط است . برای یک داوطلب کنکوری کوشا و جدّی ، تلاش مستمر همان مطالعه، درس خواندن و فعّالیّت علمی داشتن است.

امروزه این مساله به خوبی اثبات شده است درس‌ خواندن با تغذیه ارتباط کاملا مستقیم و تنگاتنگی دارد و تغذیه وابسته‌ی تامّ و تمام به خواب است و … ده‌ها و صدها وابستگی دیگر که حتماً برخی از آن‌هارا  تجربه کرده‌اید. اگر شب خواب خوب و راحت داشته باشید ، هنگام روز نشاط و آمادگی بیش‌تری خواهید داشت و طبیعتاً بهتر و دقیق‌تر خواهید آموخت. این خواب شب هم از آن ماجراهایی است که خیلی‌ها با آن درگیر هستند.

index

این نکته ساده و در عین حال بسیار مهم و کلیدی همواره یادتان باشد که کلسیم موجود در شیر باعث کاهش گرفتگی‌های عضلانی و ایجاد حالت آرامش در بدن می شود .برای داشتن خواب راحت و کافی هر شب قبل خواب یک لیوان شیر نیم‌گرم مصرف کنید.

البتّه ماست و دوغ خیلی ترش  ترش ، اگر چه ممکن است تا حدودی خواب آور باشد امّا خوردن ماست شیرین علاوه بر کاهش استرس و اضطراب ، میزان کلسیم ضروری بدن را تامین می‌کند.

هم‌چنین می‌توانید از انواع کشک پاستوریزه نیز استفاده کنید زیرا علاوه بر داشتن کلسیم کافی، منبع خوب پروتئین است. حواس‌تان باشد که غفلت  از خوردن شیر ، ماست یا دوغ و کشک موجب پشیمانی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.