درنگي در تبليغات راست نماي آزمون‌هاي سراسري(بخش اول)

راديو يا تلويزيون را که روشن مي‌کني، به سايت‌هاي اينترنتي که مراجعه مي‌کني، در خيابان‌ها و چهارراه‌ها که عبور مي‌کني، روزنامه‌ها و مجلات متعدد سياسي، اجتماعي يا خانوادگي را که براي مطالعه مي‌گشايي و …، همه و همه پر از تبليغات رنگارنگ مؤسسات ريز و درشتي هستند که سابقه سال‌هاي‌ تاسيس اکثر آنها گاه به تعداد انگشتان يک دست هم نمي‌رسد و همچنان  به طور روزافزون سر بر مي‌آورند و تماماً مدعي خدمت‌رساني علمي و آموزشي به داوطلبان پرشمار آزمون‌هاي سراسري، بويژه سرسلسله همه آنها يعني«آزمون سراسري» هستند، و با اين تبليغات دلفريب و جذاب، به داوطلبان نسبتاً کم سن و سال «درِ باغ سبز» نشان مي‌دهند و دايماً ذهن و جان و روان آنها را تحت تاثير قرار مي‌دهند و به اين نازنينان مرتباً و به صورت سرسام‌آوري اين نکته را القا مي‌کنند که: قبول شدن يا نشدن در کنکور؛ مساله اين است!! و کليد اين امر نيز فقط و فقط در دستان ماست.
 
images
براستي آيا حقيقت امر چنين است؟ آيا راه ورود به دانشگاه از اين مؤسسات مي‌گذرد؟ آيا همه پذيرفته‌شدگان دانشگاه‌ها الزاماً در اين مؤسسات حضور يافته‌اند؟ آيا نفرات برتر کنکور همگي در اين مؤسسات و دوره‌هاي آموزشي آنها حضور داشته‌اند يا عکس و نامشان بدون سابقه حضور آنها در اين دوره‌ها در تبليغات اين مؤسسات قرار گرفته است؟!
 
فراتر از اين موضوع، آيا ورود به دانشگاه کليد خوشبختي است؟ يعني آيا اگر داوطلبي در آزمون سراسري يا هر آزمون ديگري پذيرفته شود، درهاي خوشبختي و بهروزي و سعادت به روي او باز مي‌شود و در زندگي آينده‌اش ديگر با هيچ مشکل مهمي روبرو نخواهد شد و به سرچشمه آمال و آرزوهاي خود خواهد رسيد و در غير اين صورت، بدبخت‌تر از او در ميان هفت ميليارد انساني که روي اين کره خاکي زندگي مي‌کنند، کسي نيست؟!
 

در بخش بعدی این مقاله بیشتر در این رابطه با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.