دروس عمومی کنکور؛ بسیار مهم و تاثیرگذار(بخش سوم)

برای اینکه نتیجه بهتری از تلاش خود در هنگام مطالعه دروس عمومی بگیرید، حتماً به این نکات با دقت هرچه تمامتر توجه کنید:
 
۱- به دلیل اینکه بیشتر داوطلبان به دروس اختصاصی، بیشتر اهمیت می‌دهند، حتماً سعی کنید که مطالعه دروس عمومی را در این وقت باقی مانده فراموش نکنید تا نتیجه بهتری کسب کنید.
۲- چون دروس عمومی، حفظی و فرّار هستند، حتماً در زمان نزدیک به زمان برگزاری آزمون سراسری،با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی، آنها را دوباره در بازه های زمانی منظم و مستمر مطالعه و مرور کنید.
index

۳- تست زنی در دروس عمومی را به عنوان بخشی از مطالعه خود در برنامه امتحانی‌تان بگنجانید. علاوه بر اینکه پس از هر بار مطالعه، چندین تست می‌زنید، می‌توانید در ساعاتی خاص از برنامه مطالعاتی‌تان، که به دروس عمومی اختصاص دارد، تعدادی از همه دروس عمومی یا تعدادی از یک درس مانند ادبیات را تست‌زنی کرده و خود را در ‌آن درس بسنجید.
 
۴- تعادل منطقی و حساب شده بین مطالعه دروس عمومی و اختصاصی حتماً رعایت شود؛ به این صورت که با توجه به وضعیت درسی خود و مطالعه‌ای که از قبل داشته‌اید، درصدی منطقی از وقت خود را به دروس اختصاصی و درصدی را نیز به دروس عمومی اختصاص بدهید.
 
۵- در دوره تست زنی، روزانه، یک دفترچه عمومی را از بین کنکورهای پنج سال پیش گروه آزمایشی خود و دیگر گروه‌های آزمایشی انتخاب کنید و در زمان مقرر از خود آزمون بگیرید. تنوع این آزمون‌ها باعث افزایش دید طراحانه شما به تست‌های عمومی شده و می‌توانید با انجام این کار، مرورهای متعددی را هم انجام بدهید.

مجموع ضرایب عمومی‌ها در تمام گروه‌های آزمایشی یازده است؛ یعنی این دروس، برابر چند درس اختصاصی، تاثیر گذار و مهم هستند؛ پس دروس عمومی‌ را جدی بگیرید و آنها را خوب دریابید.

 

منبع:هفته نامه پیک سنجش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.