در تست زدن، زمان را چگونه تنظیم کنیم که دچار کمبود وقت نشویم؟

يكي از عمده ترین و رایج ترین مشكلاتي كه داوطلبان کنکور سراسری در حين پاسخ‌گويي به سؤال‌ها با آن روبه‌رو مي‌شوند، كم آوردن وقت و دستپاچه شدن آن‌هاست.

براي برطرف کردن اين مشكل بايد سعي كنيد كه مدیریت زمان را در آزمون های آزمایشی رعایت کنید و وقت خود را با  توجه به ارزش هر سؤال زمان‌بندي كنيد و مدت‌زماني كه براي پاسخ‌گويي به آن سؤال تعيين شده، هماهنگ باشد.

سرعت عمل باعث استفاده‌ی مطلوب ما از زمان مي‌شود و بخصوص در آزمون‌هاي تستي اهميت بسزايي دارد.البته اگر داوطلب با آمادگي كامل در جلسه‌ی آزمون شركت كند، با حضور ذهن مي‌تواند پاسخ دهد؛ زيرا سؤال‌ها براي او آشنا خواهد بود و با مشكل اتلاف وقت روبه‌رو نمي‌شود.

images

نكته‌ی مهم در رابطه با سرعت عمل در تست زنی اين است كه اگر شما در موقع پاسخ‌گويي، پاسخ سؤالي را فراموش كرده باشيد یا پاسخ دادن به سؤال وقت زیادی از شما بگیرد، مي‌توانيد كنار آن سؤال تيك بزنيد و به بقيه‌ی سؤال‌ها بپردازيد و در مرحله‌ی آخر كه وقت اضافه آورديد، با تمرکز، خونسردي و آرامش بيش‌تر به پاسخ دادن آن سؤال بپردازید. 

نکته‌ی بسیار کلیدی و مهم دیگری که باعث تنظیم زمان در جلسه آزمون می‌شود هدف‌گذاری در پاسخگویی به تست هاست.

اگر قبل از حضور در آزمون برای هر درس خود هدف‌گذاری کنید که با توجه به آمادگی هر درس از هر ده سؤال به چند سؤال می‌خواهید پاسخ دهید در آزمون دچار کمبود وقت نخواهید شد و البته این کار یک حسن دیگر نیز برای شما دارد و آن هم این است که باعث کاهش اشتباهات شما می‌شود؛ زیرا شما فقط به سراغ سؤالاتی که در پاسخ‌گویی به آن‌ها آمادگی کامل دارید می‌روید و به سؤالات شک‌دار یا آن‌هایی که بلد نیستید پاسخ نمی‌دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.