در نوشتن یک برنامه به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

همان طور که می‌دانید تنها نوشتن یک برنامه برای رسیدن به موفقیت کافی نیست، بلکه برنامه‌ای ارزش دارد که اصولی و قابل اجرا باشد. به همین دلیل برای این‌که بتوانید برنامه‌ای موفق داشته باشید باید به چندین نکته مهم و کلیدی توجه کنید که مهمترین آنها عبارتند از:

اولین و مهمترین نکته در نوشتن برنامه این است که اینکار باید توسط خود شما صورت گیرد؛ زیرا شما بهتر از هر کس دیگری نسبت به استعدادها و توانایی‌های‌تان آگاهی دارید و می‌توانید برنامه‌ی مفیدی برای خود تنظیم کنید. البته می‌توانید با مشورت گرفتن از اولیا و افراد آگاهی مثل پشتیبانتان برنامه‌ی خود را تنظیم کنید.

images

در نوشتن برنامه، بلندپروازی نکنید، بلکه سعی کنید برنامه‌ای برای خود تنظیم کنید که قابل اجرا باشد. ساعات مطالعه‌ و درس خواندن تان اگر هم کم باشد مهم نیست، بلکه مهم این است که این ساعات به گونه‌ای تنظیم شود که خود را ملزم و مقید به انجام آن بدانید.

در برنامه برای خود جریمه و پاداش در نظر بگیرید و با هر پیشرفت، خود را تشویق کرده و در صورت عدم اجرای برنامه، خود را جریمه کنید.

اگر به هر دلیلی نتوانستید موردی از برنامه را اجرا کنید سعی کنید روز بعد حتماً آن را جبران کنید و اگر آن مورد مهم‌تر بود می‌توانید آن را جایگزین موردی دیگر از برنامه کنید.

در کنار برنامه‌ریزی پر کردن دفتر برنامه‌ریزی را فراموش نکنید. این دفتر به شما کمک خواهد کرد تا عملکرد خود را مدیریت کرده و شاهد پیشرفت و پسرفت خود در برنامه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.