در چادر و کانکس درس خواندیم و پزشکی قبول شدیم(بخش دوم)

دانش بابلی، پذیرفته‌شده در رشته دندانپزشکی دانشگاه همدان:

به شهرم برمی‌گردم، به سر پل ذهاب محروم

«دانش بابلی» که امسال در رشته دندانپزشکی دانشگاه همدان پذیرفته شده است، پیش از این تجربه دانشگاه را داشته ولی علاقه اصلی‌اش نه رشته علوم تغذیه که دندانپزشکی بوده است؛ علاقه‌ای که به نظر می‌آید به‌دلایل مختلف حالا بین بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری و والدین آنها هم وجود دارد. او هم هنگام درس‌خواندن برای کنکور زلزله را تجربه کرده و حتی محل درس‌خواندنش هم دچار آسیب شده اما خانواده تعمیرات را به بعد از کنکور موکول کردند. بابلی حالا به خواسته‌اش رسیده و می‌گوید قصد دارد در آینده به سر پل ‌ذهاب و مردم سختی‌کشیده‌اش خدمت کند.

دوران دبیرستان را در سر پل ‌ذهاب گذراندید؟

من یک‌ سال پشت کنکور ماندم. ‌سال اول علوم تغذیه تبریز قبول شدم و چهار ترم آن‌جا درس خواندم و گفتم یک بار دیگر شانسم را امتحان کنم. متولد ‌سال ۷۵ هستم. امسال هم دندانپزشکی دانشگاه همدان قبول شدم.

این ‌سال آخر و دوران دبیرستان را کجا درس خواندید؟

در سر پل ذهاب و در دبیرستانی عادی درس خواندم.

رتبه‌تان چند شد؟

رتبه‌ ۲۶۰ منطقه سه شدم که دندانپزشکی همدان و دندانپزشکی دانشگاه آزاد تهران قبول شدم.

coloredpencils

موقع زلزله کجا بودید؟

موقع زلزله ‌سال ۹۶ دانشگاه تبریز بودم و خانواده سر پل ‌ذهاب بودند که مشکل جانی پیش نیامد ولی نصف خانه‌مان تخریب شد. پارسال آذر ۹۷ که زلزله ۶ ریشتری آمد، سر پل ذهاب بودم و داشتم درس می‌خواندم که باز خانه ما به هم‌ ریخت و بخشی از آن تخریب شد و به وضع قبل برگشتیم.

شما آن موقع برای کنکور درس می‌خواندید؟

بله و به خاطر من تعمیرات را شروع نکردند. در این شرایط قطعا درس‌خواندن سخت بود.

امسال سهمیه منطقه زلزله‌زده داشتید؟

سهمیه هست ولی در رتبه تاثیری نداشت. برای کل استان کرمانشاه بود که البته کل استان زلزله نبود. من استفاده نکردم و از سهمیه عادی قبول شدم.

شما در شرایط سختی درس خواندید. ممکن است این شرایط دشوار تاثیری در برنامه آینده شما هم داشته باشد؟

بله، صد درصد. من که این شرایط سخت را دیده‌ام، برنامه‌ام این است که حتما به سر پل ‌ذهاب برگردم، چون واقعا محروم است و به نظرم احتیاج دارد. شاید کاری از دست من برنیاید ولی باید تلاشم را بکنم. اگر روزی کاری از دستم برآید، می‌خواهم به این مردم خدمت کنم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.