دفتر برنامه‌ریزی،یک ابزار کارآمد

برنامه ریزی صحیح یعنی از وقت و امکانات موجود حداکثر استفاده را بردن ،عدم برنامه ریزی صحیح باعث اتلاف وقت شده و باز دهی مطالعه را بسیار کاهش می دهد.برای اینکه یک برنامه عملی وقابل اجرا باشد. دانش آموز باید براساس توانایی ها،نیازها،امکانات شخصی و محیطی برای خود برنامه ای مناسب و واقع بینانه ای را در طول سال طرح ریزی نماید.

دفتر برنامه‌ریزی مهم‌ترین و کارآمدترین ابزار برای رهایی از سردرگمی و هم‌چنین معیار مناسبی برای شناخت دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری و آگاهی از وضعیت و میزان مطالعه‌ی آن‌هاست.

Increase-Business-Finances

تکمیل این دفتر به دانش‌آموز کمک خواهد کرد تا مطالعه و درس خواندن را با انگیزه‌ی بیش‌تری شروع کند و اهداف کوتاه‌مدت خود را بخوبی تعیین کند و در ادامه برای دست‌یابی و اجرای اهداف خویش تلاش موثرتر و هدفمندتری انجام خواهد داد. هم‌چنین با نوشتن نقاط مثبت و منفی در این دفتر می‌تواند با آگاهی بیش‌تری برای هفته‌های بعدی برنامه‌ریزی کند.

رعایت تعادل در ساعات مطالعه در دفتر برنامه‌ریزی بسیار مهم است. دانش‌آموز باید در جهت رقابت با خود هر هفته تلاش بیش‌تری داشته باشد؛ به عبارتی زمان‌های تلف‌شده در هر روز را بطور کامل بشناسد و از آن‌ها در راستای بالا بردن ساعت مطالعه‌ی مفید خویش کمک بگیرد.پس پر کردن دفتر برنامه ریزی را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.