دفتر برنامه‌ریزی، ابزاری مهم برای افزایش ساعت مطالعه

همانگونه که بارها و بارها گفته ایم گام اول و در واقع مهمترین گام برای رسیدن به موفقیت، برنامه‌ریزی است و شما می‌توانید این کار را با دفتر برنامه‌ریزی انجام دهید. تکمیل دقیق و منظم دفتر برنامه ریزی دارای مزایای بسیار زیادی است که مهمترین آنها عبارتند از:

1- اولین فایده‌ی دفتر برنامه‌ریزی افزایش ساعت مطالعه و ایجاد انگیزه است. از آن‌جا که برنامه‌ریزی در طول یک هفته انجام می‌شود، دانش‌آموز زودتر به نتیجه‌گیری از وضعیت آموزشی خود می‌رسد و برای هفته‌ی بعد انگیزه پیدا می‌کند.

images

2- شناخت از خود: دانش‌آموز مدتی بعد از پرکردن منظم و مستمر دفتر برنامه ریزی، متوجه نقاط ضعف و قوت خود می‌شود و در پی رفع نقاط ضعف و کاستی‌ها و تقویت نقاط قوت خود برمی‌آید.

3- ایجاد تعادل مطالعاتی: وقتی دانش‌آموز به شناخت کامل از وضعیت درسی خود برسد قادر خواهد بود نیازهای مطالعاتی خود را در آن درس تشخیص دهد و وقت معینی اختصاص دهد و با این تعادل می‌تواند به پیشرفت تحصیلی برسد.

با دفتر برنامه‌ریزی به‌تدریج نگاه واقع‌بینانه‌تر و هوشیارانه‌تری نسبت به وضعیت خود پیدا خواهید کرد. تصمیمات راهبردی شما نیز تدریجاً واقعی‌تر، عملی‌تر و منظم‌تر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.