دفتر برنامه‌ریزی، عامل موفقیت

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین ابزار‌های مطالعاتی برای هر داوطلب کنکور، دفتر برنامه‌ریزی است که از همان ابتدای سال از آن‌ها می‌خواهیم که آن را تکمیل کرده و طبق برنامه‌ریزی مطالعاتی هر روزشان، ساعت‌های مطالعه‌ی خود را در آن یادداشت کنند.

از این کار یک هدف مهم داریم و آن ارزیابی عملکرد دانش‌آموزان در طی بازه زمانی میان دو آزمون آزمایشی است.با بررسی این چند هفته (بسته به نوع آزمون آزمایشی از دو تا چهار هفته) می‌توانیم عملکرد تمام درس‌ها و جمع ساعت مطالعه‌ی دانش‌آموزان را بررسی کرده و مورد تجزیه وتحلیل قرار دهیم؛

images

اما گاهی اوقات شاهد این موضوع هستیم که دانش‌آموزان می‌گویند پر کردن دفتر برنامه‌ریزی باعث اتلاف وقت و زمانشان می‌شود و می‌توانند آن زمان را صرف مطالعه و درس خواندن کنند.

پاسخ ما به این دانش‌آموزان این است که اگر برای تمام کارهای خود با هماهنگی بین برنامه‌ی درسی مدرسه و برنامه‌ی آزمون‌ها یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند و طبق آن عمل کنند، می‌توانند هم تمام درس‌های روزانه‌شان را مطالعه کنند و هم در پایان روز زمان کافی برای ثبت ساعت‌های مطالعاتی خود در دفتر برنامه‌ریزی داشته باشند.

زمانی که وقت کافی و مناسب داشته باشید می‌توانید از هر روش مثبتی برای درس خواندن استفاده کرده و به نتیجه برسید. حتی اگر یکی از آن روش‌ها ارزیابی عملکرد کارهای روزانه‌تان در پایان هفته توسط دفتر برنامه‌ریزی باشد. مطمئن باشید هر ابزاری که در اختیارتان قرار داده می‌شود می‌تواند یک قدم به موفقیت شما برای رسیدن به پیروزی کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.