دلیل عدم تسلط با وجود حل تمرين‌هاي بسيار

اكثر دانش‌آموزان براي اين‌كه بعد از مطالعه‌ی درس‌ها و مطالب، از كتاب درسي و انواع منابع كمك‌آموزشي برای آزمايش معلومات خود استفاده کنند سعي مي‌كنند نمونه‌سؤالات تستي زيادي را حل کنند تا خودشان را به بهترين حالت و ايده‌آل برسانند؛ غافل از اين‌كه نمي‌دانند براي تثبیت اطلاعات و تسلط بر آموخته‌هاي قبلي خود نبايد بي‌مهابا و بي‌تفكر فقط به حل تمرين بپردازند.

حل نمونه‌سؤالات و پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي سال‌هاي قبل و تأليفي زماني کارآمد و مثمر ثمر خواهد بود كه بعد از حل هر سؤال يا حتي عدم توانايي در حل آن سؤال به دنبال نكته و آموخته‌اي از آن سؤال باشيد.

effective-leader

يعني تلاش کنید راه‌حل سؤال را با دانش قبلي خود مقايسه كرده و براي هر سؤالي كه تمرين كرده‌ايد يك نكته در حد يك جمله براي خود نوشته باشيد، نه اين‌كه بدون دقت در راه‌حل يا حتي نكته‌هاي موجود در سؤال فقط تعداد پرسش‌هاي آن مباحث را به حداكثر مقدار ممکن برسانيد.

سعی کنید هر نكته‌ی موجود در هر سؤال را به خاطر داشته باشيد و آن را در سؤالات ديگر به كار ببريد. هم‌چنين نكات سؤالات مشابه را به هم ربط دهيد. 

این نکته مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که دقت و تمركز در پاسخ به سؤالات، شما را پيروز خواهد كرد، نه حل كردن تعداد زياد سؤال. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.