دیدگاه بلندمدت داشته باشید

برای داشتن شغلی موفق شناختن مسیر شغلی و مشکلات و چالش‌هایی که ممکن است در طول مسیر با آن‌ها روبه‌رو شویم از ملزومات است. راننده‌ای را در نظر بگیرید. شناخت مسیر و آگاهی از آن‌که قرار است با چه نوع مسیری و با چه میزان همواری روبه‌رو شود و آگاهی از آن‌که در کدام قسمت مسیر نیاز به توجه و احتیاط بیش‌تری دارد یا حتی دانستن محل استراحت‌گاه‌ها، در موفقیت رانندگی او تأثیرگذار است.

دوستان عزیزم! شما کنکوری هستید و برای آن‌که داوطلب موفقی باشید لازم است آگاهی نسبی از مسیر پیش روی خود داشته باشید و بدانید که در بازه‌های زمانی مختلف چه چالش‌هایی ممکن است اتفاق بیفتد. باید از قبل بدانید که در برخورد با چنین مواردی چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید. برای شناخت بهتر مسیر در اولین فرصت مناسب برنامه‌ی آزمون آزمایشی که قصد شرکت در آن را دارید را با دقت هرچه تمامتر بررسی کنید. با مشاور یا معلم باتجربه‌ی خود گفت‌وگو کنید و از او بخواهید که برای داشتن دید بلندمدت شما را یاری کند. بعد از آن‌که به شناختی نسبی از مسیر دست پیدا کردید برنامه‌ریزی کنید؛ به طوری که بدانید در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت چه چیزی می‌خواهید و چه باید انجام دهید.

برنامه‌ریزی شما باید واقع‌بینانه و منطقی و منعطف باشد. دست به کار شوید و مطمین شوید که با شناخت مسیر و انجام اقدام مناسب به اقتضای شرایط، پیروز میدان خواهید شد.

bbb

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.