راهنما بزن و بپیچ!

سلام

گاهی اوقات با خودمان فکر می‌کنیم که چرا فلان معضلات و مسائل در درون ماست و اغلب اوقات با آنها دست به گریبان هستیم. یا با افراد متخصص و مشاوران گفتگو می‌کنیم و از برخی عادتها و فرآیندهای اشتباه و کندکننده‌ای که درونمان است شکایت می‌کنیم و درخواست می‌کنیم به ما ابزار یا مسیر بهبود و تغییر این وضع را آموزش دهند. اما بهتر است در این حالت از یک روش ساده و در عین حال بسیار موثر و کاربردی به نام روش تجربه‌گرایی استفاده نمایید.

تجربه گرایی به عبارت ساده به این معنی است که ببینید برخی افکار و یا اعمال که مرتب آنها را مرتکب شده‌اید یا هر از گاهی آنها را انجام داده‌اید، تا چه اندازه به شما سود و منفعت رسانده و یا تا چه اندازه به شما ضرر و آسیب وارد کرده است.

اگر پس از این بررسی متوجه شوید که سود و منفعتی برایتان به همراه داشته که هیچ اما اگر آسیب و ضرری به همراه داشته بدانید که پس با تکرار و ادامه این وضع نه‌تنها چیزی تغییر نخواهد کرد بلکه همچنان نتایج منفی و آسیب‌ها در راهند و پیش خواهند آمد در حالیکه اگر مسیرتان را تغییر دهید به نتایج بهتری دست خواهید یافت، لذا باید این رویه و مسیر را تغییر دهید تا بتوانید اتفاق جدید و رضایت‌بخشی را ایجاد کنید.

1219c3fbc720b4e797eb6647709121aa

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.