راههای کلیدی مقابله با اتلاف وقت در دوران کنکور

 فقط همین یک برنامه را نگاه می‌کنم و بعد می‌روم سر درسم. شاید باور نکنید، اما تمام مدتی که در خانه بودم، این یک جمله را به خودم  می­گفتم و آخر هم سر درسم نرفتم!جالب این است که بی‌مزه‌‌ترین و به قول معروف آبکی ترین برنامه­ های تلویزیون برایم جذاب شده بود!

انگار مرا با قوی‌ترین چسب موجود، محکم روبروی تلویزیون چسبانده بودند و موظف بودم که تمام برنامه‌ها را تماشا کنم؛ برنامه‌هایی که در حالت عادی و وقتی تکلیف درسی نداشتم، نیم نگاهی هم به آنها نمی‌انداختم. اگر هم پدر یا مادرم تذکر می‌دادند، قهر می‌کردم و می‌گفتم خودم بزرگ شدم و صلاح کار خودم را می‌دانم، و در نتیجه، مهم­ترین  دورانی که باید مطالعه می‌کردم، وقتم را به بطالت گذراندم.

gg

برای همین به داوطلبان کنکور سراسری پیشنهاد می‌دهم که به هیچ وجه تلویزیون را بدون هدف روشن نکنند و بعد از اتمام برنامه مورد نظر خود (که آن هم یک یا دو برنامه انتخاب شده از بین تمام برنامه‌هاست)، بسرعت تلویزیون را خاموش کنند و به محل مطالعه خود برگردند.
 
نکته مهم دیگر در این رابطه این است که بهتر است که داوطلبان از دیدن برنامه‌های هیجان‌انگیز یا سریال‌های دنباله‌دار بپرهیزند و به برنامه‌های کوتاه طنز با توجه به نکات ذکر شده بالا بپردازند.
 
راستی برخی از بچه‌ها که خود بنا به دلایلی که اغلب آنها هم ناشی از تبلی و بی برنامگی خود آنهاست، مطالعه نمی‌کنند، برای کاهش اضطراب و استرس خود سعی می‌کنند که زمان دوستانشان را با کشاندنشان  به پای تلفن و موبایل تلف کنند؛ پس در بازه زمانی آمادگی برای آزمون سراسری باید کاملا مواظب تلفن و موبایل هم نیز بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.