راهکارهایی کلیدی برای موفقیت هرچه بیشتر کنکوری ها(بخش سوم)

مهر یعنی بوی کتاب و دفترهای نو، مهر یعنی شلوغی خیابان­های پاییزی، مهر یعنی برنامۀ صبحگاهی و صف‌های مرتبی که تو را به کلاس می­خواند، مهر یعنی دوستی­ها و صمیمیت‌های صادقانه، و مهر یعنی نظم و انضباط و برنامه‌ریزی، و مهم‌تر از همه، داشتن هدفی مشخص برای رسیدن به موفقیت.

نکته‌هایی که در این سلسله از مقالات قصد داریم بیان نماییم، مواردی برای موفقیت هر چه بیشتر شما عزیزان دانش‌آموز بویژه کنکوری‌هایی است که امسال باید با برنامۀ دقیق­تر و اصولی‌تری به پیش بروند تا به هدف نهایی خود که قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است دست پیدا کنند.
 
2bf3cf0

با تغذیه مناسب از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کنید
یک متخصص بیماری‌های عفونی، درباره نوع تغذیه دانش‌آموزان برای شروع سال تحصیلی می‌گوید: مصرف شیر، مایعات و غذاهایی که کالری مناسبی به دانش‌آموزان می‌دهد بسیار مهم است؛ زیرا  این مواد غذایی، فاکتورهایی هستند که می‌توانند مقاومت بدن را بالا‌تر ببرند و از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کنند. همچنین خرید مواد غذایی از فروشندگان دوره گرد موجب بیماری­های اسهالی می‌شود.
 
در ضمن نکته مهمی که بایستی همواره به خاطر داشته باشید این است که حتماً صبحانه را باید در وعده‌های غذایی خود بگنجانید. بسیاری از داوطلبان کنکور به وعده غذایی صبحانه اهمیت نمی‌دهند و  به خوردن یک فنجان چای یا قهوه و مقداری بیسکویت اکتفا می‌کنند. صبحانه نامناسب، خود موجب افزایش میزان استرس می‌شود. نان و عسل، کره بادام زمینی، غلات کامل  و یک لیوان شیر می‌تواند از جمله صبحانه‌های مناسب باشد.
 
بیماری‌های شایع دوران مدرسه را جدی بگیرید
بیماری‌های شایع در ابتدای فصل پاییز و به هنگام بازگشایی مدارس شامل دو گروه می­شوند: یکی  بیماری‌های عفونی قابل انتقال مانند: سرماخوردگی‌، گلو درد چرکی، آنفلوآنزا و اوریون، و دیگری بیماری‌های گوارشی مانند: اسهال که در دو نوع ویروسی یا میکروبی در بین دانش‌آموزان شایع می­شود. در این میان، برخی بیماری‌های انگلی مانند انگل شیاربیا به صورت فرد به فرد قابل انتقال است و ممکن است که در صورت رعایت نکردن بهداشت، فرد تا چند ماه اسهال داشته باشد؛
 
از همین رو، رعایت بهداشت دست بسیار لازم و ضروری است؛ استفاده از صابون فردی برای دانش‌آموزان بهتر است و می‌تواند از بروز بیماری‌های گوارشی پیشگیری کند. در ضمن لازم است که دانش‌آموزان از لیوان و دستمال شخصی در مدارس استفاده کنند و در برابر بیماری‌هایی که با واکسن قابل پیشگیری هستند، در طول سال واکسینه شوند.
 

منبع:هفته نامه پیک سنجش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.