راهکارهایی ساده و موثر برای کاهش اضطراب و استرس کنکور

روزانه یک لیوان دمنوش بابونه برای کاهش اضطراب و استرس استفاده کنید. از سنبل الطیب یا گل گاوز بان یز می توانید کمک بگیرید. روزی ده عدد بادام شیرین آسیاب شده با نبات مصرف شود. این اضطراب شما تنها توسط خودتان می تواند کنترل شود.

این نکته مهم و کلیدی را به یاد داشته باشید که راه عجیب و معجزه ای وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند. خودتان باید اراده کنید. البته توصیه های مشاورین روانشناس در کاهش اضطراب بسیار مفید خواهد بود. حتی نکات ساده را هم توجه کنید. حتما ورزش منطم داشته باشید.ده بار دور اتاق بدوید، در روز.

index

هر بار دو دقیقه از مصرف غذای های گرم و خشک و سرخ کردنی ها و ادویه و سویس و کالباس و قهوه و کافئین و غیره حتما خودداری کنید چرا که مصرف این مواد باعث افزایش اضطراب می شود. حتما خواب کافی و منظم داشته باشید. تلویزیون و موسیقی و هر چیزی که ذهنتان را مشغول کند را حذف کنید.

یک دفتر تهیه کنید. ساعت هر درسی که مطالعه می کنید را درآن بنویسید. و در آخر جمع ببندید. مثلا در روز اول یک ساعت درس خوانده اید. روز بعدی نیم ساعت به این یک ساعت اضافه کنید. همینجوری هر روز مقداری به ساعت قبلی اضافه کنید تا میزان ساعت مطالعه و درس خواندن شما حداقل به ده ساعت در روز برسد.

روی همین ساعت بمانید. به هیچ وجه از قبل مشخص نکنید که چقدر برای هر درس وقت بزارید. فقط تلاش کنید ساعت آن روز را مقداری بیشتر کنید اگر هم نتوانستید اصلا نگرانی ندارد. فردایش این کار را بکنید. به همین سادگی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.