راهکارهای تقویت حافظه

1- مهمترین رکن تقویت حافظه و حفظ ، کاهش ورودیهای ناهنجار و بیفایده و اضافه به سیستم مغزی است. تا میتوانید نگاه کردن به تلویزیون، رادیو گوش کردن، خواندن روزنامه و مجلات را کاهش دهید.

2- خوردن کندر برای تقویت حافظه سودمند است.

3- فرمول تجربه شده: صبح ناشنا۲۱ عدد-مویز- ظهر قبل و بعد از غذا، عرق استخوندوس یا چای استخوندوس، شب همراه شام ۱۴-۷ عدد زیتون شربت عسل.

4- ذکر صلوات هر چه بیشتر و در هر ساعت و هر جا و هر شرایطی، به طور اعجاب آوری حضور ذهن و تیزی ذهن و حافظه می دهد علی الخصوص این ذکر که برکات بیشمار دارد(الهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین) ۴۰ مرتبه قبل از خواب.

صلوات

5- مصرف بیش از حد سردیجاتدر طبایع سرد(بلغمی ها) همانند قارچ- ماست- ماهی- کشک- کیوی- خیار- دوغ و… سببق کاهش حافظه است.

6- مصرف متعادل مختصر گرمی جات و ادویه در طبایع سرد(بلغمی مزاج ها) نظیر دارچین- عسل- خرما- شیره انگور- ویز- زنجبیل- آجیل های خام و … سبب افزایش حافظه است.

7- روزی ۲۰-۱۰ دقیقه با چشمان بسته در جایی خلوت و آرام، ذکر گفتن(هر ذکر که به ذائقه روحی شما می نشیند و دوستش دارید).

8– نان و پنیر و گردو- کله جوش- فسنجان- زیتون پرورده- بادام نشکسته- آبگوشت جزو غذاهای افزایش دهنده حافظه به شمار می روند.

9- دایم الوضو بودن حافظه را بطور اعجاب انگیزی افزایش می دهد.

10- نگاه به قرآن- تلاوت قرآن- حفظ قرآن و اساسا هر گونه ارتباط با قرآن- بطور خارق العاده حافظه را تقویت می کند.

11- موزیکهای تند و دارای ضرباهنگ مداوم- سبب کاهش حافظه می شوند.

12- مطالعه کتاب(نه روزنامه و مجله) شعر و حفظ شعر- حافظه را قوی می کند.

13- هر گونه فکر و خیال- غم و غصه- اصطراب استرس و از سویی هیجانات فراوان و شادی بیش از حد و خنده فراوان و سرمستی و نشاط مفرط سبب کاهش شدید حافظه می گردد.

14- اهداف فردی و مفعت طلبی فردی و افکار کوچک و منطقه ای- سبب کاهش حافظه و از طرفی افکار جمعی و بزرگ و جهانی سبب افزایش حافظه و توسعه عقلی و فکری است.

15- شنیدن اصوات و نوارهای طبیعی(صدای رودخانه، نسیم باد،صدای پرندگان و ریزش باران و …) سبب افزایش حافظه و صداهای مصنوعی و صنعتی نظیر اتومبیل، بوق، ساختمان سازی ها و … سبب کاهش حافظه است.

16- دم کرده های گیاهی افزاینده حافظه شامل بادرنجبویه- استخودوس- چای کوهی- سنبل الطیب- بهار نارنج می باشند.

17-خوشررویی و محبت نسبت به پدر و مادر سبب افزایش حافظه میگردد.

۲۲- دم کرده های گیاهی افزاینده حافظه شامل بادرنجبویه- استخودوس- چای کوهی- سنبل الطیب- بهار نارنج می باشند.

 

منبع : گروه آموزشی آلم
http://www.g-alm.ir/post/894/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85/

18- مصرف مداوم نان تازه- کاهنده حافظه و مصرف نانی که ۱۲ ساعت از پخت آن گذشته(نه نان بیات) افزاینده حافظه است.

19- صفات اخلاقی زیر سبب افزایش حافظه است. دست و دلبازی و بخشندگی- انعطاف پذیری- خوش رویی- کم سخن گفتن- امیدواری و مثبت گرایی

20- صفات اخلاقی زیر سبب کاهش حافظه است: خساست- یکدنگی- و پافشاری بر رای خود- کج خلقی و ترش رویی- پرحرفی منفی گرایی و نا امیدی.

منبع : گروه آموزشی آلم
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.