راهکارهای تقویت مهارت های آزمون دادن(بخش سوم)

آزمون‌های آزمایشی استاندارد(با جامعه آماری بالا و سوالات استاندارد) که هر چند هفته یک‌بار به صورت سراسری برگزار می‌شوند، به منزله‌ی بازی‌های تدارکاتی برای موفقیت در آزمون اصلی (کنکور سراسری یا هر آزمون ورودی دیگر) محسوب می‌شوند.

نفرات برتر در ماراتن علمی کنکور از اولین آزمون‌ها، در اوج نبوده‌اند بلکه با گذشت زمان، با آزمون و خطاهای مکرر در آزمون‌ها به مجموعه‌ای از روش‌های اصولی و ثابت مخصوص خود دست یافته‌اند. هر کدام از این آزمون‌ها به عنوان یک فرصت طلایی برای دست‌یابی به نتیجه‌ی مطلوب در آزمون اصلی است.

در این سلسله از مقالات به بیان راهکارهای کلیدی برای تقویت مهارت های آزمون دادن خواهیم پرداخت.

images
 

 

3. زمان هر درس

این نکته بسیار مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که زمان اختصاص‌یافته به هر درس، فقط مخصوص آن درس است. با اصرار بی‌جا و اشتباه بر روی سؤالات، وقت خود را هدر ندهید. دانش‌آموزی می‌تواند این مسئله را به‌خوبی رعایت کند که روش ضربدر و دایره را اجرا کرده و قدرت نه گفتن به برخی از سؤالات را داشته باشد.

4. زمان‌های نقصانی

بهترین روش برای کسب درصد بالا در درس‌ها، استفاده از این روش است. مثلاً زمان اختصاص‌یافته برای دروس عمومی، به ترتیب در ادبیات 18 دقیقه، در عربی 20 دقیقه، دین و زندگی 17 دقیقه و در زبان 20 دقیقه است.

شما باید در تمام آزمون‌ها و تست‌های مجموعه‌ای که در منزل به صورت زمان‌دار کار می‌کنید، همه‌ی زمان‌ها را برای هر 4 درس به صورت 15 دقیقه در نظر بگیرید. با لحاظ این زمان، درنهایت یک زمان 15 دقیقه‌ای برای مرور سؤالات حل‌نشده در اختیار خواهید داشت. این زمانی طلایی برای افزایش درصد در درس‌ها است. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.