راهکارهای تقویت مهارت های آزمون دادن(بخش اول)

آزمون‌های آزمایشی استاندارد(با جامعه آماری بالا و سوالات استاندارد) که هر چند هفته یک‌بار به صورت سراسری برگزار می‌شوند، به منزله‌ی بازی‌های تدارکاتی برای موفقیت در آزمون اصلی (کنکور سراسری یا هر آزمون ورودی دیگر) محسوب می‌شوند.

نفرات برتر در ماراتن علمی کنکور از اولین آزمون‌ها، در اوج نبوده‌اند بلکه با گذشت زمان، با آزمون و خطاهای مکرر در آزمون‌ها به مجموعه‌ای از روش‌های اصولی و ثابت مخصوص خود دست یافته‌اند. هر کدام از این آزمون‌ها به عنوان یک فرصت طلایی برای دست‌یابی به نتیجه‌ی مطلوب در آزمون اصلی است.

در این سلسله از مقالات به بیان راهکارهای کلیدی برای تقویت مهارت های آزمون دادن خواهیم پرداخت.

3D guy holding OK chekmark.

1. هدف گذاری چند از 10

شما باید یک محدوده و درصدی خاص در پاسخ‌گویی به سؤالات هر درس برای خود تعریف کنید.

اگر برای درس‌های‌تان هدف‌گذاری کنید، بدون توقع بی‌جا در جلسه‌ی آزمون حاضر می‌شوید. به عبارت بهتر این ذهنیت که «من باید به همه‌ی سؤالات پاسخ بدهم»، تنها موجب افزایش تعداد اشتباهات و کاهش اعتمادبه‌نفس خواهد شد.

شما باید با توجه به توانایی‌های‌تان، برای پاسخ ندادن به تعدادی از سؤالات آماده باشید. حتی افرادی که بهترین رتبه‌ها و نتایج را در آزمون‌ها کسب می‌کنند، 100% به سؤالات پاسخ‌گو نبوده‌اند. شما این حق را دارید که به تعدادی از سؤالات جواب ندهید. 

۲ comments on “راهکارهای تقویت مهارت های آزمون دادن(بخش اول)

  1. فرشاد می‌گه:

    با سلام

    من با موسسه تماس گرفتم و آقای انوری گفتند که با من مشاوره می کنند .می خواستم بپرسم مدرک تحصیلی ایشاتن چیست و کدام دانشگاه تحصیل کرده اند؟

    ممنون میشم سریعتر جواب بدهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.