راهکارهای طلایی برای موفقیت در کنکور سراسری(بخش سوم)

بسياري از داوطلبان عزيز، وقتي براي کنکور آماده مي‌شوند فقط درس مي‌خوانند و هيچ کار ديگري براي موفقيت خود انجام نمي‌دهند. منظور اين نيست که درس خواندن خوب نيست، بلکه مهم اين است که در کنار مطالعه و درس خواندن، لازم است که کارهاي ديگري نيز براي موفقيت انجام داد. الان که با شما داوطلبان عزيز صحبت مي‌کنيم، تقريباً بيشتر کنکوري‌ها، بخصوص داوطلباني که مي‌توانند رقباي جدي شما محسوب شوند، به صورت پيوسته و خوب در حال درس خواندن هستند و هيچ فرصتي را براي اصولي مطالعه کردن از دست نمي‌دهند.
 
بله، اصولي مطالعه کردن و درست درس خواندن، نکته بسيار مهمي است که تعداد زيادي از شما عزيزان ممکن است به آن کمتر توجه کنيد و زماني متوجه مشکل خود مي‌شويد که تا کنکور، زمان زيادي باقي نمانده است و کار خاصي نمي‌توانيد انجام دهيد؛ پس براي موفقيت هر چه بيشتر در آزمون سراسری، لازم است که هر از چند گاهي، يک جراحي اساسي در کار خود و درس خواندنتان انجام دهيد. اين کار يا همان جراحي اساسي، باعث مي‌شود که تلاش شما بيشتر نتيجه داده و موفق‌تر شويد. براي انجام اين کار لازم است که به موارد زير توجه کنيد:
 
personality-test

در پايان حتماً به نکات زير توجه کنيد:

1-    معمولاً بيشتر داوطلبان، مطالعه جدي خود را از پاييز آغاز مي‌کنند؛ پس اگر تا الان بخوبي درس نخوانده‌ايد حتماً به طور جدي و مؤثر شروع به درس خواندن کنيد.
2-    ميزان مطالعه و پيشرفت خود را در دروس با مشاور، والدين يا يک دوست در ميان بگذاريد.
3-    موفقيت‌هاي بزرگ و کوچک خود را بستاييد و به خود جايزه دهيد.
4-    وقتي دچار مشکل يا ياس و نااميدي شديد، موضوع را با والدين، يکي از اعضاي خانواده يا دوست مورد اعتماد خود در ميان بگذاريد.
5-    هر زمان که احساس کرديد برنامه درسي، شيوه مطالعه يا هر چيزي که به کنکور شما مربوط مي‌شود، دچار مشکل است، حتماً در صدد رفع نقص و مشکل برآييد و راحت از کنار آن نگذريد.
6-     به خود اعتماد کنيد و مطمين باشيد که در صورت خواستن، حتماً موفق خواهيد شد.
7-    به خاطر داشته باشيد که نقش فعال در برنامه‌ريزي و آمادگي براي کنکور، شما هستيد. اگر تا الان به صورت جدي درس نخوانده يا اصلاً مطالعه نکرده‌ايد، مطمين باشيد که الان هم براي درس خواندن به منظور آمادگي در کنکور 95 دير نيست؛ پس با انرژي و اميد، قدم در راه گذاشته و با اراده پيش برويد.

و مهمترین و اصلی ترین نکته ای که بایستی در مسیر آمادگی برای کنکور در نظر داشته باشید این است که در هر شرايطي خدا را درنظر داشته باشيد و با استعانت و ياري از او بخواهيد تا بهترين ها را در مسير شما قرار دهد و حامي و ياري رساننده شما باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.