راهکارهای کلیدی آمادگی برای امتحانات نهایی

با توجه به تأثیر قطعی معدل کتبی امتحانات نهایی در کنکور سراسری، مهم‌ترین و اصلی ترین مسئله فعلی دانش‌آموزان سال سومی افزایش معدل در امتحانات نهایی است.

این دسته از دانش‌آموزان برای کسب نمرات بالا و ارتقای معدل بایستی چند نکته را با دقت هرچه تمامتر مد نظر داشته باشند:

  • 1- کلاس‌های درسی بیرون را محدودتر کنند. ساعت مطالعه‌ی خود را حتی‌الامکان و البته بر مبنای یک برنامه ریزی دقیق، اصولی و منظم افزایش دهند و بیش‌ترین توجه و انرژی خود را روی فعالیت‌های درسی متمرکز کنند.

images

  • 2- برای افزایش معدل، مهم‌ترین کار، تسلط کامل بر مطالب کتاب درسی است؛ از این رو لازم است تمام فعالیت‌ها، مثال‌ها، فکرکنیدها، خود را بیازماییدها و پرسش‌های انتهای فصل‌های کتاب درسی را که ارزش سؤالی دارند، با دقت و به صورت موضوعی مطالعه کنند.

  • 3- پس از مطالعه‌ی دقیق و مفهومی کتاب درسی، مهم‌ترین کار، حل پرسش‌های تشریحی و نمونه‌سؤالات امتحان نهایی است. دانش‌آموزان باید سعی کنند با طرز پاسخ‌گویی به سؤالات امتحان نهایی آشنا شوند.

  • 4- برای افزایش معدل لازم است در گام اول با پیشرفت تدریجی درس‌ها در مدرسه همراه شوند. در گام دوم پس از انجام تکالیف، آخر هفته را به جبران عقب‌افتادگی‌های درسی اختصاص دهند. به طور کلی از هر فرصتی استفاده کنند و آن‌ها را به‌راحتی از دست ندهند.

  • 5- هدف خود را به طور واضح و روشن مشخص کنند و هدفی را انتخاب کنند که همواره انرژی و انگیزه‌ی لازم را برای پیمودن مسیر درست مطالعه و رسیدن به موفقیت در امتحانات نهایی به آن‌ها بدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.