راهکارهای کلیدی برای استفاده هرچه بهتر از زمان باقی مانده تا کنکور(بخش اول)

باور کنيد که خيلي مهم است؛ آن قدر که حتي اگر بيشتر آنها را بارها و بارها شنيده باشيد، خواندن و عمل کردن به آنها يک ضرورت و اجتناب ناپذیر است؛ زيرا  به تجربه ديده‌ايم که بعضي از داوطلبان آزمون سراسری به اين موارد بي­ اعتنايي کرده‌اند و بهره‌اي جز پشيماني و حسرت نصيبشان نشده ­است.

هفتۀ آخر پيش از کنکور
*در اين  چند روز باقي مانده تا آزمون سراسري از مصرف فست فودها و در کل غذاي بيرون دوري کنيد. بي شک غذاي منزل سالم­تر است و اگر غذاي منزل را استفاده کنيد، احتمالش کمتر است که دچار  مسموميت يا ناراحتي­هاي گوارشي شويد.
 
helpful tips or advices

*در بازه زمانی باقی مانده تا زمان کنکور، صبح­ها زود از خواب بيدار شويد و شب‌ها زودتر از قبل  بخوابيد. خوب است که از ده شب به بعد مطالعه نکنيد تا ساعت فيزيولوژيک بدن شما براي حضور در جلسۀ آزمون آماده شود.

 
*خوردن صبحانه را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنيد. خوب است که در اين چند روز، صبح زود صبحانه ميل کنيد و از همان مواد غذايي که در روز آزمون استفاده خواهيد کرد، بخوريد تا بدنتان براي پذيرش آن مواد غذايي آماده باشد؛ نه اينکه به دليل جديد بودن مواد غذايي يا متفاوت بودن ساعت صبحانه، دچار ناراحتي گوارشي گرديد.
 
تا يک روز مانده به برگزاري آزمون مي توانيد به مرور نکته­ها و يادداشت­هاي خود بپردازيد؛ نکته هايي که يا بسيار مهم هستند يا به تجربه متوجه شده‌ايد که فرّارند و نياز است که تا آخرين مهلت باقي مانده به مرور آنها بپردازيد .خواندن مطالب جديد در اين چند روز باقي مانده صحيح نيست؛ زيرا در ذهن شما تثبيت نخواهند شد و فقط  بر اضطراب و نگراني شما خواهند افزود.
 
*از تلفن کردن به دوستان خود و پرسش از اينکه چقدر مطالعه کرده‌اند، بپرهيزيد؛ چون اگر  عقب‌تر از آنها باشيد، تنها باعث تضعيف روحيه تان خواهد شد و در اين فرصت کوتاه کاري از دست شما بر نمي‌آيد. به خودتان و تلاشتان اعتماد کنيد و از افکار منفي و افرادي که منفي باف هستند پرهيز کنيد.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.