راهکارهای کلیدی برای افزایش اعتماد به نفس

در این مقاله به بیان راهکارهایی ساده و در عین حال موثر برای افزایش اعتماد به نفس می پردازیم.

1. تصویر انسان موفق و پیروز را در ذهن خود حک کنید و اجازه ندهید که محو شود. این به نفع شماست و شما این‌گونه بزرگ می‌شوید.

2. تحت هیچ شرایطی افکار منفی به ذهنتان راه ندهید. این بزرگترین دشمن شماست، گرچه واقعیت داشته باشد.

3. مسائل و موانع را در ذهنتان بزرگ نکنید. آن‌ها را بی‌ارزش بشمارید. امور دنیا بی‌ارزش و کوچک هستند و انسان خود، آن‌ها را بزرگ می‌کند. شما باید به این مسئله ایمان داشته باشید.

images

4. تحت تأثیر پیروزی و موفقیت دیگران قرار نگیرید و سعی نکنید مثل دیگران باشید؛ چون هر کس منحصربه‌فرد است. ظاهر آن‌ها شما را فریب ندهد. ممکن است مملو از ناآرامی باشند.

5. در همه حال با خدا باشید و به کمک و یاری او ایمان داشته باشید. مطمئن باشید که او با شماست و هرگز شما را به حال خود رها نخواهد کرد.

6. به توانایی‌ها و قدرت خود ایمان و اعتماد کامل داشته باشید و برای به ظهور رساندن آن‌ها تا سرحد امکان تلاش کنید.

7. در مقابل دیگران تکبر و غرور نداشته باشید و خود را آزاد و رها کنید و هیچ ابایی نداشته باشید که با دیگران با گذشت برخورد کنید.

8. از هر چیزی می‌ترسید بر آن غلبه کنید. فرار از ترس ممکن است به مشکلی از مشکلات شما بیفزاید. حضرت علی (ع) می‌فرماید: اگر انسان روزی بر یک ترس غلبه نکند، زیان دیده است.

9. از تنبلی دوری کنید و وظیفه‌ی خود را آن‌گونه انجام دهید که در شما احساس رضایت درونی به وجود آورد؛ گرچه نتیجه‌ی مورد نظر حاصل نشود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.