راه‌حلی ساده برای ارزیابی آزمون

بعضی از دانش‌آموزان به دلیل تعداد زیاد سؤالات، ارزیابی آزمون آزمایشی را انجام نمی‌دهند و این نکته باعث می‌شود اشتباهات آن‌ها بارها و بارها تکرار شده و هیچ وقت نقاط ضعفشان برطرف نشود. برای حل این مشکل از این راه‌حل استفاده کنید:

1- دو درس را روز جمعه بعد از آزمون ارزیابی کنید؛ دو درسی که درصد بالاتری دارند؛ چون تعداد اشتباهات و نزده‌های کم‌تری دارند. بهتر است یک درس از دروس اختصاصی و یک درس از دروس عمومی انتخاب شود.

2- برای تک تک درس‌های باقی‌مانده، تعداد سؤالاتی را که باید ارزیابی شوند مشخص کنید و آن را به تعداد جلساتی که آن درس طی فاصله‌ی چند هفته ای آزمون،مطالعه می‌شود تقسیم کنید.

index

به طور مثال: دانش‌آموزی از 20 سؤال درس ریاضی آزمون تنها به 4 سؤال پاسخ صحیح داده است و 16 سؤال غلط‌زده و نزده دارد که باید ارزیابی شود. اگر درس ریاضی 2 روز در هفته مطالعه شود، طی 2 هفته، 4 جلسه برای ریاضی زمان در نظر گرفته شده است. اگر 16 سؤال ریاضی را به 4 جلسه تقسیم کنیم برای هر جلسه فقط کافی است 4 سؤال را ارزیابی کنیم.

این روش، یعنی تقسیم‌بندی سؤالات قابل ارزیابی، به دلیل کم‌تر شدن حجم سؤالات در یک بازه‌ی زمانی باعث می‌شود دانش‌آموز با تمرکز بیش‌تر به ارزیابی و تجزیه و تحلیل آزمون بپردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.