راه‌هاي ايجاد انگيزه

یکي از متداولترین و رايج‌ترين مشکلات دانش‌آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور سراسری در برنامه‌ريزي، نداشتن انگيزه‌ي کافي است.جملاتي نظير «من براي درس خواندن انگيزه ندارم»، «من تمرکز حواس ندارم» و… تنها توجيه‌کننده‌ي تنبلی و کم‌کاري هستند.

هنگامي که دفتر برنامه‌ريزي را پر مي‌کنيد با ورود ساعات مطالعه‌ي هرچند کم، نسبت به ميزان مطالعه‌اي که در روز، هفته و ماه داشته‌ايد پي مي‌بريد. اگر ميزان مطالعه‌ي خوبي داشته باشيد باعث ايجاد انگيزه در شما مي‌شود. اين يک کار ساده است اما در عین حال نتايج بسیار خوب و مؤثري دارد:

Quotation-St-Francis-Of-Asissi-good-time-inspiration-Meetville-Quotes-91748

1.    ساعات مطالعه‌ي روزانه باعث سبقت گرفتن از روزهاي قبلي‌تان مي‌شود.

2.    ثبت وقايع و ساعات مطالعه، خواب، تلويزيون و.. باعث ايجاد نظم و شفافيت در برنامه‌تان خواهد شد.

3.    تعيين هدف يکي از راه‌هاي ايجاد افزايش انگيزه است. هنگامي که هدف خود را مشخص مي‌کنيد، با تصميم‌هاي کوتاه‌مدت توانايي آن را داريد که براي هدف خود تلاش کنيد.

4.    عامل ديگري که در پيشرفت و موفقيت و هم‌چنين افزايش انگيزه راهگشا است، گفت‌وگو و مشورت با مشاور و برنامه ریز آموزشي است.

5.    يکي از بهترين افرادي که در بالا بردن انگيزه مي‌توانند به شما کمک کنند افراد موفق و رتبه‌هاي برتري هستند که قبلاً تجربه‌ي اين روزها را داشته‌اند. با رتبه‌هاي برتر شهرتان يا رتبه‌هاي برتر کنکور گفت‌وگو کنيد یا صحبت های آنان را با دقت بخوانید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.