راه رسیدن به موفقیت

 گويند که مرد جواني از سقراط پرسيد: رمز موفقيت چيست؟

 سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزديکي رودخانه بيايد. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتي وارد رودخانه شدند و آب به زير گردنشان رسيد، سقراط با زير آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.

مرد تلاش مي کرد تا به هر طریقی که ممکن است خود را از دست سقراط رها کند، اما سقراط قوي تر بود و او را تا زماني که رنگ صورتش کبود شد،  محکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولين کاري که مرد جوان انجام داد، کشيدن يک نفس عميق بود.
 
index
سقراط از او پرسيد: در آن وضعيت تنها چيزي که مي خواستي چه بود؟
مرد جواب داد: هوا.
سقراط گفت: اين دقیقا همان راز موفقيت است! اگر همان‌طور که هوا را مي‌خواستي، در جست و جوي موفقيت باشي به دستش خواهي آورد؛ رمز ديگري وجود ندارد.

آري، مهمترین نکته ای که در رابطه با موفقیت بایستی به ان توجه داشت این است که نخستين عامل موفقيت، اشتياق است. افراد موفق کاري را انجام مي دهند که به آن عشق مي‌ورزند و تنها کسب درآمد به آنها انگيزه بيشتر نمي‌دهد؛ در ضمن اشتياق باعث مي شود که  شما در برابر شکست سمج باشيد، روحيه خود را نبازيد، در برابر ناملايمات مقاومت کنيد و در نهايت مقابل انتقادها، طرد شدن‌ها، فشارها و آزار ديگران جا نزنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.