راه رسیدن به موفقیت

وقتی کاری را شروع‌ می‌کنیم اوایل کمی سردرگم هستیم و تعریف واضح و روشنی از برنامه‌ها و اهدافمان نداریم. به مرور زمان، باتجربه‌تر‌ می‌شویم و راه و روش رسیدن به اهدافمان را بهتر و دقیق تر یاد‌ می‌گیریم و با در اختیار گرفتن زمان، ریتم کارهای‌مان را یکنواخت‌ می‌کنیم.

اواسط کار، کمی بی‌انگیزه‌ می‌شویم و احساس خستگی‌ و روزمرگی می‌کنیم ولی چون راه رسیدن به موفقیت را یاد گرفته‌ایم، بر این بی‌انگیزگی غلبه‌ می‌کنیم و به راهمان ادامه‌ می‌دهیم.

AAEAAQAAAAAAAAQaAAAAJDNmMjllZmMxLWI0MzMtNGMwNy04NTU3LTU3M2E1ODBlMjA5MQ

به انتهای مسیر که‌ می‌رسیم، به طرز عجیب و غریبی پرانرژی،با اعتماد بنفس و دارای انگیزه‌ بالایی می‌شویم و تلاشمان را چند برابر‌ می‌کنیم.وضوح و شفافیت برنامه‌ها و اهدافمان بیش‌تر از قبل‌ می‌شود و دیگر خبری از آن شتاب‌زدگی و نگرانی شروع حرکت نیست.

در این مرحله خودمان را به طور کامل باور داریم و به چیزی جز موفقیت و دستیابی به آن فکر نمی‌کنیم. همه‌ی این اتفاقات را تجربه خواهیم کرد اگر به نقشه‌ی راه و برنامه‌ای که برای حرکت انتخاب کرده‌ایم،  اعتماد کنیم و تمام ابزارها و امکانات موجود را به درستی به خدمت بگیریم.

این نقشه‌ی راه به ما گوشزد‌ می‌کند که در تعطیلات نوروز، نه‌تنها مطالعه و درس خواندن را تعطیل نکنید، بلکه کارهای نیمه‌تمام خودتان را تمام کنید و به سرانجام برسانید. این نقشه‌ی راه به ما‌ می‌گوید که درس خواندن همواره لذت‌بخش است ولی در زمان‌هایی که دیگران درس نمی‌خوانند یا کم‌تر درس‌ می‌خوانند، لذت‌بخش‌تر است. این نقشه‌ی راه، روش پیشرفت دوچندان و جهش را به ما یاد‌ می‌دهد و راه رسیدن به موفقیت را روشن و هموار‌ می‌سازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.