رتبه‌های برتر کنکور در بهمن و اسفند چه کردند؟(بخش دوم)

امیرمحمد هوشمند، رتبه 2 رشته انسانی، روانشناسی بالینی دانشگاه تهران
بهمن ماه، ماه بسیار تعیین کننده و مهمی است. با توجه به شروع درس‌های پیش (2) در نیم‌سال دوم، اولویت با درس‌های پیش (2) است و بهتر است دانش‌آموزان بیشتر انرژی‌شان را روی مباحث جدید و تست‌های آن‌ بگذارند.

زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده است و همه باید با مثبت‌اندیشی و عبرت گرفتن از وضعیت درسی نیم‌سال اول، در ترم دوم عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین خواندن دقیق‌ درس‌های پایه‌ای را که هنوز دانش‌آموزان به‌قدر کافی در آن‌ها مسلط نیستند، توصیه می‌کنم.
 

index


مهدیه عابدی، رتبه 8 رشته انسانی، حقوق دانشگاه تهران
خودم تصمیم داشتم تا قبل از عید تمام درس‌ها، به جز سه فصل از فلسفه سال چهارم را تمام کنم. با توجه به زمان محدود ترم دوم در سیستم ترمی-واحدی، بعضی بچه‌ها ترجیح می‌دادند در کلاس‌های مدرسه شرکت نکنند، اما من سعی می‌کردم حتی اگر از برنامه درسی‌ام هم عقب بیفتم به مدرسه بروم.

با شروع ترم دوم، علاوه بر کتاب پیش‌دانشگاهی (2)، باقی‌مانده کتاب‌های سال سوم را هم مطالعه کردم. نسبت به ترم اول تست بیشتری می‌زدم، مثلا میزان تست‌زنی‌ام در درس فلسفه و منطق تقریبا دو برابر ترم اول بود و سرعت عملم در پاسخگویی به سوال‌ درس‌های حفظی خیلی خوب شده بود، تا حدی که قادر بودم در نصف زمان تعیین شده به سوال‌ها پاسخ دهم.

سینا ملکیان، رتبه 2 رشته ریاضی، مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف
در زمستان اشتباه بزرگی کردم و یک ماه آخر را به مدرسه نرفتم. این کار باعث شد بعد از عید فشار روحی و کاری بدی به من وارد شود. به همین خاطر توصیه و تاکید می‌کنم که در ترم دوم نسبت به ترم اول، وابستگی به مدرسه بیشتر شود. شروع ترم دوم یک ویژگی کلیدی دارد، آن‌هم این‌که خواندن درس‌ها با توجه به حجم بالای دروس و استرس ناشی از زمان باقی مانده تا کنکور سخت می‌شود. به‌طور مثال حجم مطالب فیزیک خیلی زیاد است اما سوال‌هایی که از آن می‌آید راحت‌ است.

اگر کسی یک دور هم خوانده باشد می‌تواند از پس آن برآید و چندان به تست‌زنی فنی نیاز ندارد. در عوض مشتق (2) پر از مطلب و نکته است که هیچوقت نباید به آن کم‌توجهی شود. این مبحث سهم زیادی هم در سوال‌های کنکور سراسری دارد. شیمی هم در ترم جدید تازه مباحث جدید اسید و الکتروشیمی را آغاز می‌کند که هم فرّار است و هم باید دو سه بار تکرار شود. در نهایت، دقیق‌خوانی مطالب و مباحث پیش (2) را توصیه می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.