رتبه‌های برتر کنکور در بهمن و اسفند چه کردند؟(بخش اول)

الهام احسانی: رتبه 3 رشته ریاضی ، مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف
نیم‌سال اول را ساده‌ و نیم‌سال دوم را سخت‌ گرفتم. تعداد مباحث و تست‌های که از هر درس‌ می‌زدم را بتدریج و بر مبنای بودجه بندی آزمون آزمایشی  و به کمک دفتر برنامه ریزی افزایش دادم، یعنی پلکانی پیش رفتم. از اول زیاد نخواندم که خسته نشوم.
هیچ‌وقت زمان نگرفته‌ام که چقدر درس خوانده‌ام، چیزی که مهم است کیفیت مطالعه و بازده خوب است. عمیق و مفید درس خواندن و تمرکز داشتن در این دوره باید با توجه به اهمیت مباحث و زمان دانش‌آموزان باشد.
 

images


سعید طامهری‌زاده، رتبه 9 رشته تجربی ، پزشکی دانشگاه تهران
شروع ترم دوم از لحاظ مباحث درسی و زمان باقی‌مانده تا کنکور خیلی اهمیت دارد. ترم دوم درس‌های پیش(1) را کامل کنار گذاشتم. درس‌های پیش (2) را هم‌زمان با مرور درس‌های پایه می‌خواندم. خوب خواندن درس‌های پیش (2) بسیار مهم است.

با توجه به مباحث سنگین درس‌ها در این ترم، زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده که بخواهیم درس‌ها را چندبار بخوانیم تا به آن‌ها مسلط شویم. توصیه می‌کنم، دانش‌آموزان برای درس‌های پایه در این زمان کمتر وقت بگذارند و به‌جای آن، درس‌های پیش (2) را بخوانند. در این دوران درس ریاضی با توجه به مباحث سنگین و ضریب آن در کنکور زمان زیادی را می‌طلبد. ساعت‌های مطالعه و زدن تست‌ها نیز باید به مرور زمان افزایش یابد.

زهرا احسانی، رتبه 8 منطقه 2 رشته تجربی، پزشکی دانشگاه تهران
به نظر من کسانی از دیگران جلو می‌افتند که از نیم‌سال دوم خوب شروع کنند. در این دوران خیلی‌ها درس‌خواندن را رها می‌کنند و بعد از عید دوباره شروع می‌کنند. خستگی به هر حال هست، اما باید سعی کنیم بر آن غلبه کنیم. نیم‌سال اول را هرطور که گذرانده‌‌‌ایم ، باید در ترم دوم شروع مجددی داشته باشیم.

من در این دوره درس‌های پیش (2) را همراه با درس‌های پایه به دقت می‌خواندم. ساعت‌های مطالعه‌ام را از هفت ساعت به 10 ساعت مفید افزایش دادم. استفاده صحیح از زمان در این دوره بسیار اهمیت دارد چرا که مباحث پیش (2) بسیار مهم هستند و تا کنکور هم زمان زیادی باقی نمانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.