رتبه‌های یک‌رقمی و شخصی‌سازی برنامه‌ی آزمون های آزمایشی

محمدكاظم ميدانى از يزد

رتبه‌ی 7 منطقه‌ی 2 در رشته‌ی ریاضی و رتبه‌ی 4 منطقه‌ی 2 در رشته‌ی منحصراً زبان

بعد از هر آزمون ابتدا ارزیابی آزمون را با دقت هرچه تمامتر انجام می‌دادم و پس از آن از برنامه‌ی آزمون‌ها، محتوای آزمون بعد را درمی‌آوردم و درس‌ها را برای روزهای هفته تقسیم می‌کردم و سعی می‌کردم طوری برنامه‌ریزی کنم که برنامه را به طور کامل اجرا کنم. همیشه روزهای نزدیک به آزمون مروری بر کل مباحثی که مطالعه کرده بودم داشتم.

فاطمه رحيمى از تهران

رتبه‌ی 7 کشور در رشته‌ی علوم انسانی و رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 1 در رشته‌ی علوم انسانی

در دو هفته‌ای که آزمون داشتیم با بودجه بندی آزمون آزمایشی مطالعه می‌کردم. برنامه‌ی من همان برنامه‌ی آزمون‌ها بود که آن را به طور دقیق و کامل اجرا می‌کردم.

1

 

اميد جليل از ياسوج

رتبه‌ی 3 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی علوم تجربی و رتبه‌ی 54 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی منحصراً زبان

برنامه‌ی اصلی من برنامه‌ی آزمون ها بود و مطابق آن پیش می‌رفتم. برنامه‌ی شخصی‌ام نیز بر اساس آن بود. فقط برای درس‌هایی که در آنها بیش‌تر مشکل داشتم در برنامه‌ریزی شخصی‌ام وقت بیش‌تری را اختصاص می دادم.

درسا اسماعيل‌پور مقدم از قائن

رتبه‌ی 4 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی ریاضی و رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی منحصراً زبان

از اول و دوم دبیرستان در حد مدرسه مطالعه می‌کردم طوری که درس‌های پایه‌ی قوی‌ داشته باشم و از خودم بسیار راضی هستم. در سال سوم باید با کیفیت بیش‌تری می‌خواندم چون تأثیر قطعی امتحانات نهایی را می‌دانستم. در سال چهارم در کلاس‌های مدرسه به صورت منظم شرکت می‌کردم. به نظر من یادگیری بدون معلم با ابهام همراه است و کلاس‌های مدرسه مهم هستند. طبق برنامه‌ی آزمون‌ها جلو می‌رفتم؛ چون این کار باعث دستیابی به تعادل مطالعاتی می شود.

ريحانه خالقى از كرمان

رتبه‌ی 9 ايثارگران در رشته‌ی ریاضی و رتبه‌ی 13 ايثارگران در رشته‌ی منحصراً زبان

برنامه‌ی شخصی من، مطابق با سرفصل های آزمون‌ها بود. برنامه‌ی آزمون‌های آزمایشی را با کمک مشاور مدرسه شخصی‌سازی می‌کردم طوری که در همه‌ی آزمون‌ها آن را کامل مطالعه می‌کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.