رتبه‌‌های یک‌رقمی و شخصی‌سازی برنامه‌ی آزمون های آزمایشی (بخش دوم)

زينب خانلربك دماوندى از كرج،رتبه‌ی 4 منطقه‌ی 2 در رشته‌ی هنر

من قبلاً یکبار کنکور داده بودم و یک ترم الکترونیک خواندم اما به دلیل علاقه‌ام به رشته‌ی هنر تصمیم به شرکت دوباره در آزمون سراسری گرفتم و مطابق با برنامه‌ی آزمون آزمایشی درس می خواندم شرکت کردم. برنامه‌ی شخصی من کاملاً بر اساس برنامه‌ی آزمون آزمایشی ام بود. چون انتخاب من رشته‌ی هنر بود علاوه بر برنامه‌ی آزمون‌ها برخی منابع آزاد را نیز مطالعه کردم اما همواره بیش‌ترین تمرکز من روی کتاب‌های درسی بود.

 

اميرحسين خانى از مشهد،رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 1 در رشته‌ی علوم ریاضی و فنی

با این‌که برنامه‌ی مدرسه‌ی ما کمی جلوتر از آزمون‌ها پیش می‌رفت من همه‌ی سعی خود را می‌کردم و هر آزمون همه‌ی مباحث آزمون را مطالعه می‌کردم تا از برنامه‌ی آزمون عقب نمانم.

images

محسن مختارى‌فر از خرم‌آباد،رتبه‌ی 3 منطقه‌ی 2 در رشته هنر

برنامه‌ی آزمون آزمایشی ملاک اصلی برنامه‌ریزی کردن است. برنامه‌ی شخصی من 100% با بودجه بندی آزمون‌ها هماهنگ بود. اگر هم پیش می‌آمد که کمی از برنامه‌ی آزمون‌ها عقب بمانم حتماً برای آزمون بعد با افزایش ساعات مطالعه آن را جبران می‌کردم.

 

نيلوفر اخگرى از فردوس،رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی علوم تجربی و رتبه‌ی 164 منطقه‌ی 3 در رشته‌ی منحصراً زبان

از سال سوم دبیرستان مطابق برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها مطالعه می‌کردم. هر آزمون بیش‌تر از قبل برنامه را مطالعه می‌کردم و اگر هم کمی ناهماهنگی بود فقط به دلیل برنامه‌ی دبیران در مدرسه بود. در طول هفته بیش‌تر درس‌های پیش و در پایان هفته‌ها درس‌های پایه را مطالعه می‌کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.