رتبه های برتر‌ و مدیریت در جلسه‌ی کنکور (بخش اول)

علیرضا رضایی، رتبه‌ی 9 تجربی منطقه‌ی 2

من در جلسه‌ی آزمون سراسری با مشکلات متنوعی روبه‌رو شدم. یکی از آن‌ها این بود که 5 سؤال اول ریاضی را بلد نبودم. از آنجایی که درس ریاضی از نقاط قوتم به حساب می آمد واقعاً برای من شرایط بسیار سختی بود که 5 سؤال اول را بلد نبودم.

این مسئله می‌توانست از نظر روحی به من لطمه بسیار زیادی وارد کند اما در جلسه سعی کردم خونسردی خودم را حفظ کنم. به سؤالات بعدی پاسخ دادم و پس از پایان دفترچه به سراغ سؤالات ریاضی رفتم و تعدادی از سؤالات را پاسخ دادم و درصدی که در ریاضی کسب کردم با وجود آن‌که کم بود با درصدهای خوب درس‌های دیگرم کاملاً پوشش داده شد.

standarized-test-

تکنیک های تست زنی ضربدر و منها و زمان‌های نقصانی باعث شد در پایان آزمون 20 دقیقه وقت اضافه  بیاورم و زمان کافی برای بازگشت به سؤالات را داشته باشم. از طرفی در جلسه روحیه‌ی خود را حفظ کردم و آزمون را به‌خوبی و با مدیریت صحیح تمام کردم.

به نظرم دانش‌آموز باید همیشه این تفکر را داشته باشد که اگر درسی در جلسه‌ی کنکور سخت است برای همه سخت است و نباید به دلیل از دست دادن روحیه‌مان در مواجه شدن با سؤالات سخت، پاسخ‌گویی به سؤالات آسان را نیز از دست بدهیم.

نکته‌ی مهم دیگر این بود که زمان نقصانی من با زمان‌های نقصانی استاندارد فرق می‌کرد و به نظرم هر دانش‌آموزی می‌تواند زمان‌های نقصانی مخصوص به خود را داشته باشد و این امر با تمرین مداوم و منظم بدست می آید.

 

مهسا خوش‌نما، رتبه‌ی 7 ریاضی کشور

من در آزمون های آزمایشی در طول سال از تکنیک‌های تست زنی و مدیریت زمان مانند تکنیک ضربدر و منها و زمان های نقصانی همیشه استفاده می‌کردم و همین امر در آزمون اصلی برای من بسیار مؤثر و مفید بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.