رتبه های برتر در پاییز چه کردند؟(بخش اول)

در این سلسله از گفتگوها به سراغ رتبه های برتر کنکورهای سراسری سالهای گذشته رفته ایم و از آن ها پرسیده ایم، پاییز سال قبل از قبولی را چگونه آغاز کردید؟

امیر محمد هوشمند، رتبه 2 انسانی، روانشناسی بالینی دانشگاه تهران
درس خواندن در پاییز اولش سخت بود، به خاطر این‌که هم باید به مدرسه می رفتم و هم درس می خواندم؛ اما این موضوع کم کم برایم عادی شد. به طور میانگین روزانه 5 تا 6 ساعت هم درس های پیش (1) و هم درس های پایه را می خواندم.

از زمان هایی که برای رفتن و برگشتن به مدرسه در تاکسی بودم برای مطالعه و مرور درس های پیش  (1) استفاده می کردم. به دانش آموزان توصیه می کنم که در این زمان پیش (1) را کنار نگذارند و فقط روی دروس پایه تمرکز نکنند. به‌ویژه درس ریاضی وعربی را خوب بخوانند. 

index

 

سروش آرائی، رتبه 9 ریاضی،زشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف
در طول هفته درس های پیش (1) و پنج شنبه و جمعه ها درس های پایه را می خواندم. با توجه به این‌که مدرسه هم باید می رفتم از همان ابتدای سال تحصیلی، همیشه از زمان هایی که در مدرسه بودم نهایت استفاده را می کردم و مدرسه، کلاس و دبیران را جدی می گرفتم.

 

قبل از این‌که به مدرسه بروم حتما یک نگاهی به مطلبی که قرار بود تدریس شود می انداختم تا نسبت به آن درس ذهنیت داشته باشم. به نظرم کار مهمی که من در این زمان انجام می دادم این بود که زیاد به درس های پیش (1) بها می دادم و دروس پایه را کنار می گذاشتم.

بعضی از دانش‌آموزان، تمام وقتشان را بر درس های پایه می گذارند، این کار اشتباهی است و باعث می شود از درس های پیش (1) که بسیار مهم هستند عقب بیافتند. تاکید می کنم دانش آموزان پیوستگی با مدرسه شان را بیشتر کنند و حتما در پاییز درس فیزیک و حسابان را خوب بخوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.