رد تأثیر ۴۰درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

عطاالله سلطانی صبور، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری  که در حال حاضر ۲۵ درصد است، سال آینده به ۴۰ درصد می‌رسد و در نهایت این درصدها حذف و کنکور برداشته می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با رد این خبر، مبنی بر افزایش ۴۰ درصدی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال آینده، گفت: هر نوع تغییر در میزان تاثیر سوابق تحصیلی منوط به تصویب شورای سنجش و پذیرش است.

وی افزود: بر اساس آخرین تصمیم شورای سنجش و پذیرش که مرجع تصمیم‌گیری درباره تاثیرات سوابق تحصیلی در کنکور سراسری است، هم‌اکنون این تاثیر، به میزان ۲۵ درصد و به صورت قطعی در آزمون سراسری اعمال می شود.

ebrahim-khodaei-

دکتر ابراهیم خدایی در این رابطه اظهار داشت: پیش از این هم در نشست خبری کنکور سراسری یادآوری کرده بودم که شایعاتی در سطح دبیرستان‌ها مطرح شده است مبنی بر اینکه میزان تاثیر سوابق تحصیلی تغییر می‌کند. ما این شایعات را نیز رصد کرده‌ایم اما فعلا هیچ تغییری در میزان تاثیر سوابق تحصیلی رخ نمی‌دهد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین یادآور شد: برای تعیین میزان سوابق تحصیلی باید سه سال آموزش متوسطه و آزمون‌های نهایی آن در نظر گرفته شود و با توجه به بودجه بندی نمرات آزمون‌ها، اگر به صورت منطقی نیز بخواهیم تاثیر سوابق تحصیلی را محاسبه کنیم این میزان تا ۳۰ درصد قابل افزایش است.

وی تاکید کرد: به طور قطع تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده صحیح نیست و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره منوط به بحث‌های کارشناسی در شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.