رشد ۲۷ هزار نفری تعداد داوطلبان آزمون سراسری ۹۷

آزمون سراسری ۹۷ در روزهای پنجشنبه ۷ و جمعه ۸ تیرماه ۹۷ برای تعداد یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۴۷ متقاضی شرکت در آزمون، برگزار خواهد شد. ثبت‌نام در این آزمون به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، از روز یکشنبه اول بهمن ۹۶ از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده، روز دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ پایان پذیرفت.

همچنین به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر به هر دلیل برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۷ اقدام ننموده بودند، نیز ترتیبی اتخاذ شد که از روز یکشنبه ۱۳ اسفند تا چهارشنبه ۱۶ اسفند ۹۶ این افراد بتوانند با خرید کارت اعتباری،  در این آزمون ثبت‌نام کنند. بر اساس آمار، تعداد ۶۰ هزار و ۲۹۹ داوطلب در مرحله دوم ثبت‌نام، در آزمون سراسری سال ۹۷ ثبت‌نام کرده‌اند.
 
arm-sanjesh

با توجه به تعداد ثبت‌نامکنندگان در مرحله اول (۹۵۱ هزار و ۸۵ نفر) و مرحله دوم (۶۰ هزار و ۲۹۹ نفر)، در مجموع، تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر در آزمون سراسری ۹۷ ثبت‌نام کردند که این تعداد، نسبت به آمار ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶، ۲۷ هزار و ۲۵ نفر بیشتر است.
 
با توجه به آمار داوطلبان واقعی، یعنی ۱۰۱۱۳۸۴ نفر و تعداد علاقه‌مندان به گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی که جمعاً ۲۰۴۵۶۳ نفرند (۶۶۵۶۶ نفر علاقه‌مند به گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۳۷۹۹۷ نفر علاقه‌مند به گروه آ‌زمایشی زبان‌های خارجی، برای  برگزاری آزمون سراسری سال ۹۷، تعداد ۱۲۱۵۹۴۷ کارت ورود به جلسه آ‌زمون صادر می‌شود و ‌آزمون نیز برای  این تعداد برگزار خواهد شد.

ضمناً بر اساس آ‌مار گزارش شده، تعداد ۶۶۵۶۶ داوطلب، علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود، علاقه‌مندی خود را برای شرکت در گروه آ‌زمایشی هنر و تعداد ۱۳۷۹۹۷ نفر داوطلب، علاقه‌مندی خود را، علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود، برای گروه آ‌زمایشی زبان‌های خارجی اعلام نموده‌اند. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.